۰ نفر
۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰

ایسنا نوشت: ماه ژانویه وقتی دونالد ترامپ رییس جمهوری منتخب آمریکا رسما عهده‌دار این سمت شود، همسرش ملانیا بانوی اول آمریکا خواهد شد اما بسیاری از صاحبنظران معتقدند این ایوانکا دختر ترامپ است که برخی از وظایف سیاسی پدر را به عهده خواهد گرفت.

 در طول کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، ایوانکا، دختر ۳۵ ساله‌اش همواره در کنار او بود، در اجتماعات به سخنرانی می‌پرداخت و به اشکال گوناگون برای پدرش رای جمع می‌کرد.

ایوانکا به عنوان یک فعال اقتصادی موفق و مادر سه فرزند، توانسته تا حدودی حمایت زنان آمریکایی را جلب کند که بسیاری از آنها به خاطر اظهار نظرها و رفتار ترامپ در قبال زنان، از او دل خوشی ندارند.

دختری که پدرش شیفته اوست

دونالد جونیور یکی از پسران آقای ترامپ می‌گوید ایوانکا فرزند مورد علاقه پدرش است و آقای ترامپ او را "دختر کوچولوی بابا" خطاب می‌کند. وقتی از هم دورند حداقل روزی پنج بار با هم تلفنی صحبت می‌کنند.

در طول کارزار انتخاباتی ایوانکا برای حمایت از پدرش هزاران کیلومتر در سراسر آمریکا سفر کرد و برخی از مسافرت‌ها در دوره بارداری او بود.

به گزارش بی‌بی‌سی، مجله وینتی فیر ایوانکا را "همسر نیابتی" ترامپ توصیف کرده و نوشت: به نظر می‌رسد کارزار تبلیغاتی دونالد ترامپ برای رساندن پیام خود به مردم ترجیح می‌دهد به جای همسرش از ایوانکا استفاده کند.

این ایوانکا بود و نه ملینا، همسر آقای ترامپ که او را بعنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرد.

او زیرکانه از پدرش محافظت می‌کند و نقطه ضعف‌های او را می‌پوشاند. ایوانکا در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه ساندی تایمز گفت پدرش همواره حامی فمینیسم بوده و "او(ترامپ) یکی از دلایل اصلی است که من توانسته‌ام زنی باشم که امروزه می‌بینید."

زنی فعال در عرصه اشتغال

ایوانکا در اداره و مدیریت موسسات ترامپ و هتل‌های زنجیره‌ای پدرش به برادرانش اریک و دونالد جونیور کمک می‌کند. او در فعالیت‌های اقتصادی پدرش اختیاراتی دارد که هیچ یک از همسران ترامپ نداشته و ندارند. گفته می‌شود او مدیر بخشی از بزرگترین معاملات در موسسات اقتصادی ترامپ است.

ایوانکا در عین حال برند مد لباس خود را هم دارد که شعار تبلیغاتی آن "زنانی که کار می‌کنند" است. او در وبسایتش می‌گوید: می‌خواهم به زنان الهام دهم و آنها را نیرومند کنم تا زندگی را که دوست دارند بسازند، زندگی که فقط به آنها تعلق دارد و نه توقعات و انتظارات دیگران."

تلاش برای حقوق زنان

در شرایطی که دونالد ترامپ در طول کارزار انتخاباتی به تبعیض جنسیتی و بدرفتار با زنان متهم شد، ایوانکا تلاش می‌کرد تا حمایت زنان آمریکا را جلب کند. او در سخنرانی در ماه ژوئیه گفت: خانواده‌های آمریکایی به کمک نیاز دارند. سیاست‌هایی که به رشد و شکوفایی زنان صاحب فرزند کمک می‌کند نباید فقط برای عده‌ای معدود در نظر گرفته شود بلکه برای همه فراهم باشد. سیاستمداران از دستمزد برابر برای زنان صحبت می‌کنند ولی پدرم این روش را در تمام دوره مدیریتش در همه شرکت‌های خود اجرا کرده است."

دیدگاه او در مورد مرخصی زایمان و نگهداری از کودکان خردسال روی سیاست‌های پدرش تاثیر گذاشته است. دونالد ترامپ در یک اجتماع انتخاباتی در آیووا گفت: ایوانکا همیشه روی این مسئله اصرار داشته و مرتب به من گفته که باید این کار را بکنیم. او خیلی باهوش است و حق با اوست."

فعال در شبکه‌های اجتماعی

در شبکه‌های اجتماعی ایوانکا از پدرش محتاط‌تر است. او در صفحه اینستاگرام خود که حدود ۱.۵ میلیون دنباله رو دارد، عکس‌های خانوادگی و یا نکته‌های الهام بخش منتشر می‌کند. در مقایسه با او ملینا همسر آقای ترامپ و بانوی اول آینده آمریکا فقط ۱۲ هزار و پانصد دنباله رو دارد.

حفظ دوستی‌ با خانواده کلینتون


شاید امروزه عکس‌های هیلاری و بیل کلینتون در مراسم ازدواج دونالد ترامپ با ملینا حذف شوند ولی ایوانکا هنوز دوستی نزدیک خود با چلسی، دختر کلینتون‌ها را حفظ کرده است. هر چند طبق گزارش‌های منتشر شده در دوران کارزار انتخاباتی آنها روابط خود را موقتا متوقف کردند.

ایوانکا در مصاحبه‌ای با مجله پیپل گفت: روابط ما دوستانه است ولی در حال حاضر در فضای زندگی هر دو ما فشار زیادی وجود دارد."

سیاستمدار آینده؟

در ماه اوت یکی از رسانه‌های آمریکایی از دونالد ترامپ پرسیده بود اگر به مقام ریاست جمهوری برسد کدام زن را وارد کابینه خواهد کرد؟

او در پاسخ گفت:"زنان زیادی هستند که از بین آنها می‌توان انتخاب کرد. ولی همه خواهند گفت ایوانکا را انتخاب کن."

ایوانکا در عرصه سیاست هیچ تجربه‌ای ندارد ولی پدرش دونالد ترامپ هم هیچ تجربه سیاسی نداشت. در نتیجه بعید نیست ایوانکا به یکی از افراد مهم در حلقه نزدیکان رییس جمهور آینده آمریکا بدل شود.

در جواب به سئوال مجله کوزموپولیتن که از ایوانکا پرسید آیا زمانی در انتخابات ریاست جمهوری نامزد خواهد شد، او گفت چنین احتمالی را رد نمی‌کند و ادامه داد: بعید می‌دانم. ولی یاد گرفته‌ام که در زندگی هیچگاه نباید گفت نه، چون آدم را محدود می‌کند."

52310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 600014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =