ایرنا نوشت: هواپیمای جدید مسافربری روسیه به نام «ام اس -21-300» که یکی از طرح های این کشور برای حضور در بازار پرسود هوانوردی جهان و رقابت با شرکت های غربی به شمار می رود برای آزمایش هوایی آماده شده است.

روسیه تا کنون دو فروند از هواپیمای مسافری «ام اس -21-300» ساخته است.

پایگاه خبری کاخ کرملین روز شنبه با اشاره به گزارش ارائه شده به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نوشته است: یکی از هواپیماها آماده پرواز است و پس از برنامه ریزی های لازم از ماه آینده (دسامبر) آزمایش بخش هایی از آن از جمله بدنه، تجهیزات ویژه هدایت و شاسی هواپیما انجام می گیرد و ماه ژانویه سال آینده نیز برای پرواز آزمایشی آماده می شود.

بنا به گزارش اعلام شده، همچنین ساخت سومین هواپیما از این نوع در حال انجام است.

به گزارش رسانه ها، روسیه که تاکنون نتوانسته صنعت هواپیماسازی غیرنظامی خود را همپا یا حداقل با فاصله کم از دیگر بخش های صنعتی این کشور وارد بازارهای جهانی کند، با طراحی و ساخت هواپیمای جدید امیدوار است بتواند موفق شود، هر چند برای بازاریابی موفق و رقابت با بوئینگ و ایرباس راه سختی پیش رو دارد.

هواپیمای جدید روسی در دو مدل با گنجایش 132 تا165 سرنشین و 163 تا 211 مسافر ساخته می شود که قابل بهره برداری در مناطق دارای آب و هوای گوناگون است.

شرکت هواپیماسازی ایرکوت نخستین قرارداد فروش هواپیمای ام اس ـ21 ـ 300 را با شرکت ایروفلوت روسیه امضا کرده که بر اساس آن 175 فروند هواپیما به این شرکت می فروشد.

 

3939

کد خبر 600081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =