ایسنا نوشت: رهبر حزب "استقلال" انگلیس که از انتخاب آمریکایی‌ها در انتخابات ریاست جمهوری کاملا استقبال کرده، نخستین سیاستمدار انگلیسی است که با رئیس جمهور منتخب آمریکا دیدار کرده است.

 وی تاکید کرد که دونالد ترامپ یک رئیس جمهور خوب خواهد بود و پر از ایده‌های خوب است.

به گزارش پایگاه اینترنتی راشاتودی، نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال انگلیس یکی از طرفداران پروپا قرص دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در کل کمپین انتخاباتی‌اش بود و حتی در تابستان برای تحسین این رئیس جمهور 70 ساله در کنوانسیون جمهوری خواهان در کلیولند شرکت کرد.

گزارش شده نایجل فاراژ که یکی از مهندسان اصلی رفراندوم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موسوم به بریگزیت است، به عنوان یکی از مشاوران کمپین ترامپ در ماه‌های گذشته فعالیت کرده و حتی در حمایت از این میلیاردر جمهوری خواه سخنرانی‌هایی را در آمریکا ایراد کرده است.

کلیان کانوی، یکی از مشاوران ارشد دونالد ترامپ تاکید کرد: نایجل فاراژ روز شنبه با دونالد ترامپ در برج ترامپ واقع در نیویورک دیدار کرده و این دو سیاستمدار در خصوص پیروزی انتخاباتی، آزادی، سیاست‌های جهانی و وضعیت بریگزیت صحبت کردند.

فاراژ به هنگام ورود در برج ترامپ به خبرنگاران گفت که یک "گردشگر" در نیویورک است و از صحبت حول محور گزارشات اولیه مبنی بر اینکه انگلیس به دنبال جایگاهی در دولت ترامپ است، امتناع کرد.

به گفته یکی از سخنگویان، فاراژ ابتدا قصد داشت تا با اطرافیان ترامپ دیدار کند نه شخص ترامپ اما در نهایت این دو مقام نشستی دو ساعته برگزار کردند.

فاراژ پس از مذاکره با ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: ترامپ بسیار آرام و مملو از ایده‌های خوب است، من مطمئنم که او یک رئیس جمهور عالی خواهد بود. حمایت ترامپ از روابط آمریکاـ انگلیس بسیار قوی و محکم است. این مردی است که می‌توانیم با او کار کنیم.

وی افزود: من از واکنش مثبت ترامپ در خصوص این ایده که مجسمه وینستون چرچیل باید مجدد به کاخ سفید بازگردد، بسیار خرسند شدم.

حضور فاراژ در برج ترامپ همزمان با آن صورت گرفت که هزاران تن برای چهارمین روز متوالی از اعتراضات علیه ترامپ در مقابل این برج در نیویورک گردهم آمده بودند.

فاراژ در ادامه اظهارات خود گفت: ترامپ یکی از طرفداران انگلیسی‌هاست او اقداماتی را که کشورهای ما با یکدیگر انجام داده‌اند درک می‌کنند و آنها را به رسمیت می‌شناسد. خدا را شکر که ما به پایان ریاست جمهوری مردی که از انگلیس متنفر است، رسیده‌ایم.

وی افزود: یکی از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم روابط تجاری و کاهش تعرفه‌هاست. ما سرمایه‌گذاران بسیاری در هر یک از دو کشور داریم. من برای دو کشور آینده درخشانی را می‌بینم.

این در حالی است که یکی از سخنگویان ترزا می، نخست وزیر انگلیس گفت: باز هم تاکید داریم که فاراژ نقشی در روابط دولت با دولت جدید آمریکا ندارد.

52310

کد خبر 600296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =