مردم می‌گویند ازدحام دست‌فروشان در مترو، عاصیشان کرده است مدیرعامل مترو هم می‌گوید مترو مجوز برخورد ندارد، مردم خرید نکنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ماجرای سردرگم دستفروشی این بار به مترو رسیده. پس از آنکه بسیاری از دستفروشان و کسبه در اعتراض به سیاستهای نامشخص شهرداری تهران، روزهای زیادی به مجادله پرداخته بودند، اکنون کاربران سرویس مشکلات مردم هم می گویند در مترو، جای تکان خوردن نیست، دستفروشها هم قوز بالای قوز شده اند و مزاحم مردمند.
یکی از این کاربران در سرویس مشکلات مردم کامنت گذاشته: مسئولان مترو فکری به حال دست فروشان کنن روز به روز به تعدادشون اضافه می شه .روی سکوی ایستگاههای دروازه دولت، شمیران، تئاتر شهر و ... پر از دست فروشان مترو هست که در بر روی همان سکو و جلوی چشم مامورین در حال فروش و ایجاد سرو صدا و مزاحمت هستن. جالبتر اینجاست که مامورین وقتی روی سکو میان خود مامورین دست فروشان رو به اجبار سوار قطار می کنن با آن همه وسایل و چمدان و ... و در آن همه ازدحام جمعیت مسافرین در قطارها.

در پاسخ به این درخواست تکرار شونده، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو اعلام کرد: ما مجوز برخورد قهری با دستفروشان مترو را نداریم، بهترین راهکار در این زمینه، خرید نکردن خود مردم است.
محمد احمدی بافنده با اشاره به ساماندهی دستفروشان به ویژه در مترو تهران گفت: سیستم مخالف برخورد قهری است. دستفروشی شغل بدون مالیات و گمرکی است و به دلایل مختلفی مانند شرایط اقتصادی، اجتماعی و... برخی به این کار روی آورده اند و مترو هم یکی از مکان های فعالیت آن هاست.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با بیان این مطلب که مهمترین اقدام ما در این زمینه، فرهنگسازی و اقدامات فرهنگی است، گفت: مردم اگر ناراحت هستند خرید نکنند. خرید مردم باعث رونق کار آن ها می شود. در قانون شهرداری ها موضوع دستفروشی نیامده بلکه موضوع سدمعبر مطرح است که شرکت شهربان موظف به کنترل و رفع آن است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو گفت: ما با بساط گستری روی سکوها هم برخورد کردیم و قرار است یگان پلیس مترو برای این منظور ایجاد و فعال شود.

احمدی گفت: البته ما با مسئولان ذی ربط هم تماس های متعدد داشته ایم، به عنوان مثال به رئیس ستاد مبارزه با قاچاق گفته ایم که شما با مغازه داری که اقلام قاچاق می فروشد برخورد می کنید، اما چرا با فروشندگان کالاهای قاچاق در مترو برخورد نمی شود؟

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با ستاد توانمندسازی بانوان گفت: ما بانوانی را که تولیدات دستی خود را می فروشند شناسایی و اطلاعات آن را برای مسئول ستاد توانمندسازی ارسال کردیم.

احمدی بافنده گفت: در خصوص کسانی که کالای قاچاق هم می فروشند نامه ای به ستاد مبارزه با قاچاق کالا نوشتیم که نسبت به جمع آوری آنها اقدام کنند.

او درباره آقایان دستفروشی که تولیدات دست ساز می فروشند، گفت: آنها را نیز بر مبنای قراردادی که در شرکت ساماندهی مشاغل بستیم، ساماندهی کردیم و قرار شده آنها در روزبازارهای شهرداری فعال شوند.

 


46231

 

کد خبر 600528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 8
 • کامی A1 ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۳
  2 9
  اشتغال زایی کنین مردم نرن دست فروشی کنن طرف بره دزدی کنه؟؟
  • بی نام A1 ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
   1 1
   شما يه هفته با مترو رفت و آمد كن ببينم بعدشم همين حرفو ميزني يا نه