فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور گفت: مناطق غربی کشور دارای اهمیت بالایی است و به همین خاطر تیپ‌های زرهی متعلق به قرارگاه غرب است که این امر اهمیت این منطقه را نشان می‌دهد، و حتی گروه پدافند هوایی نیز در همدان و کرمانشاه مستقر شده‌ است.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ امیر سرتیپ دوم ستاد منوچهر کاظمی، که در مراسم تودیع و معارفه فرماندهی تیپ مستقل 316 زرهی شهید قهرمان همدان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: تیپ زرهی شهید قهرمان همدان جایگاه مهمی دارد و تلاش‌های فرمانده این تیپ آنقدر ارزش داشت که فرماندهان استان‌های همجوار نیز در این جلسه حضور دارند.

وی با اعلام اینکه تیپ 316 زرهی شهید قهرمان همدان سابقه فراوانی داشته و در دوران دفاع مقدس و پس از آن در ماموریت‌های مختلف افتخارات فراوانی کسب کرده است، گفت: قبل از اجرای طرح ثامن الائمه قرارگاه منطقه غرب کشور عملیاتی بود که پس از اجرای این طرح به قرارگاه منطقه‌ای تبدیل شد.


امیر کاظمی، با بیان اینکه بیشترین توطئه‌های دشمن در استان‌های غربی است و نیروهای مسلح نظامی، انتظامی و امنیتی درگیر تهدیدات دشمن در منطقه غرب هستند، عنوان کرد: بعد از دوران دفاع مقدس شاهد تخریب منافقان بودیم که در استان‌های غربی نمایان بود و پس از آن گروه‌های تکفیری ایجاد شدند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور با بیان اینکه ابتدای امسال تیمی از داعش توسط نیروهای قرارگاه با همکاری وزارت اطلاعات دستگیر شد، افزود: نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی ایران برای تامین امنیت کشور شبانه‌روزی بیدار هستند. نیروهای مسلح از آن طرف مرزها تا مرزهای جمهوری اسلامی ایران و عقبه کشور مراقبت می‌کنند.

کاظمی با اشاره به اینکه بخشی از قوه و قوت نیروهای مسلح در استان همدان است، تصریح کرد: نیروهای ارتش، پدافند، پایگاه هوایی و سپاه استان همدان مراقبت‌های لازم را در غرب کشور داشته و از ورود هرگونه شی متجاوزی جلوگیری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تیپ زرهی 316 شهید قهرمان افتخار بزرگی برای استان همدان است، اظهار داشت: بخش مهمی از این افتخارات مدیون فرماندهان و مدیرانی است که با تلاش‌هایی مجاهدانه در این راستا گام برداشته‌اند.

در این مراسم از خدمات و تلاش‌های امیر سرتیپ دوم ستاد حمزه بیدادی تقدیر و سرهنگ نورخدا شاه‌کرمی به عنوان فرماندهی تیپ مستقل 316 زرهی شهید قهرمان همدان معرفی شد.

لازم به ذکر است امیر سرتیپ دوم ستاد حمزه بیدادی به فرماندهی لشگر 16 زرهی قزوین منسوب شده است.

46

کد خبر 600611

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =