ایلنا نوشت: رییس فراکسیون امید گفت: راهبردهای بسیار روشنی در مسائل سیاست خارجی داریم و همزمان با این‌که اهل تعامل و گفت‌وگو هستیم، قطعاً از مواضع و اهداف خود در مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای کوتاه نخواهیم آمد.

محمدرضا عارف با تاکید بر این‌که برای ایران تفاوتی میان ترامپ و کلینتون وجود نداشت،  در پاسخ به این سوال که آیا این مسئله در چینش گزینه‌های جریان اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تاثیرگذار خواهد بود یا خیر، اعلام کرد: انتخاب رییس‌جمهور امریکا تاثیری در سیاست داخلی کشور ما ندارد و هیچ‌گاه نیز این مسئله بر مسائل داخلی ایران تاثیرگذار نبوده است.

او گفت: خوشبختانه راهبردهای بسیار روشنی در مسائل سیاست خارجی داریم و همزمان با این‌که اهل تعامل و گفت‌وگو هستیم، قطعاً از مواضع و اهداف خود در مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای کوتاه نخواهیم آمد.

رییس فراکسیون امید همچنین در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب ترامپ در روند اجرای برجام تاثیرگذار خواهد بود یا خیر خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد، انتخاب ترامپ و کلینتون تفاوت خاصی نداشته باشند و آن‌چنان که پیداست ورود ترامپ به کاخ سفید تاثیر خاصی در روند اجرای برجام نخواهد داشت؛ با این حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم پس از عبور از فضای تبلیغاتی و انتخاباتی، چگونه عمل خواهند کرد.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: واقعیت این است که مواضع هر دو نامزد انتخابات آمریکا شبیه هم بود و حداقل در سیاست خارجی تفاوت چندانی میان ترامپ و کلینتون وجود نداشت.

رییس مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه خاطرنشان کرد: باید با توجه به منافع ملی کشورمان، همان مسیری را که تا به امروز طی کردهایم، ادامه دهیم.

29219

کد خبر 600650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =