عباس آرگون گفت:«بهترین راهکاری که دولت می تواند برای جبران کسری بودجه به کار بگیرد قطع یارانه های نقدی است.»

عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با خبرآنلاین، با اشاره به اینکه دست بردن دولت به منابع بانکی می تواند تورم زا باشد، گفت:« شیوه ای که دولت از بانک مرکزی استقراض کند، شیوه درست و مورد قبولی نیست، چرا که در گذشته نیز این تجربه بکار گرفته شد و نتایج تورمی به بار آورد. این روش می تواند در آینده تورم زا باشد و سیستم بانکی را نیز با مشکل رو به رو کند. از سویی دستاورد کاهش تورم که از دستاورد های دولت است را دچار مشکل می کند. »

وی افزود:« دولت باید برای یارانه های نقدی هم تصمیمات جدی بگیرد ؛کسانی که  واقعا نیازمند نیسند را یاز لیست یارانه بگیران قطع کند تا بتواند منابع سپرده بهتر و بهینه تری داشته باشد.»

آرگون عنوان کرد:«درواقع دولت باید برای افزایش صادرات و تولید کشور سرمایه گذاری کند تا اقتصاد ایران بتواند از طریق توسعه صادرات  کسری درآمد دولت را جبران کند.»

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با تاکید بر صادرات محور شدن اقتصاد ایران خاطرنشان کرد:«باید توجه که تولید کالای با کیفیت می‌تواند بازارهای صادراتی بیشتری را برای کشور ایجاد کند ومهمتر آنکه از وابستگی های کشور به درآمدهای نفتی بکاهد.»

وی خاطرنشان کرد:«هرگونه دست بردن دولت به منابع بانک مرکزی، می تواند آثار تورمی به همراه داشته باشد.» 

 

22435

کد خبر 601461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =