تسنیم نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه نتوانست طرحی که فروش هواپیمای مسافربری به ایران را ممنوع می‌کند را به تصویب برساند و رای گیری در این باره را به زمان دیگری موکول کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه در پی آن بود تا طرحی که فروش هواپیمای مسافربری به ایران را ممنوع می‌کند، به تصویب رساند اما به دنبال مخالفت برخی از اعضای حزب دموکرات آمریکا با این طرح، رای گیری درباره آن به زمان دیگری موکول شد.

دولت باراک اوباما دو روز پیش وعده داد که قانون مربوط به لغو قرارداد صادرات هواپیماهای مسافربری به ایران را وتو خواهد کرد چرا که این قانون به توافقنامه هسته‌ای که از اوایل 2016 اجرایی شده، لطمه خواهد زد.

قانون مجلس نمایندگان آمریکا آخرین تلاش جمهوریخواهان برای متوقف کردن فروش هواپیماهای مسافربری به ایران توسط ایرباس و بوئینگ به شمار می رود، اقدامی که بر اساس توافق هسته‌ای مجاز شناخته شده است.

این طرح که «بیل هویزنگا»، نماینده جمهوری خواه پیش نویس آن را ارائه کرده وزارت خزانه داری آمریکا را از صدور هر گونه مجوز برای موسسات مالی آمریکا در ارتباط با صادرات یا صادرات مجدد هواپیماهای تجاری به ایران منع می کند. طرح «هویزنگا» به علاوه مجوز فروش بوئینگ و ایرباس به ایران را نیز لغو می کند.

5252

کد خبر 601926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =