درخواست اپل از مدیران کارخانه‌های خود در چین برای بازگشت به امریکا

اپل از مدیران کارخانه‌های خود در چین خواسته است تا امکان بازگشت به امریکا را بررسی کنند.


به گزارش خبرآنلاین، Nikkei در این زمینه نوشت با پیروزی ترامپ در انتخابات تیم کوک می‌داند که رئیس‌جمهور آمریکا قول بازگرداندن کارخانه‌های اپل به کشور را داده و باید از هم‌اینک خود را برای بدترین سناریوها آماده کند.

به همین خاطر از مدیران دو کارخانه خود در فاکسکان و پگاترون خواسته است تا زمینه بازگشت را فراهم کنند که دراین‌بین فاکسکان قول همکاری و بازگشت را داده است اما مدیران کارخانه پگاترون این درخواست را نپذیرفته‌اند.

(فاکسکان شرکت چند ملیتی با مرکزیت تایوان است که تولید بخش اعظمی از آیفون دنیا را با مدیران آمریکایی مستقر در چین بر عهده دارد .فاکسکان با اپل رابطه CM دارد که نوعی outsource  محسوب می‌شود و بازگرداندن آیفون از فاکسکان به امریکا یعنی نابودی فاکسکان تایوانی و انتقال فیزیکی تمامی دستگاه‌ها و نیروی انسانی به آمریکا)

دلیل عدم پذیرش نیز ظاهراً دوبرابر شدن هزینه‌های تولید در صورت بازگشت به آمریکا اعلام‌شده است که می‌تواند روی محصول نهایی تأثیر منفی بگذارد.

اپل یا باید قید سود خالص خود بزند و یا قیمت آیفون را در صورت بازگشت به آمریکا و بالارفتن هزینه تولید بالا ببرد که در درازمدت اصلاً اقتصادی نیست.

همه اینها بستگی به تعریف مالیات جدید توسط ترامپ روی محصولات وارداتی چین است که می‌تواند قیمت آیفون را در هر حالتی افزایش دهد.5656

کد خبر 602119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =