11نیوز نوشت: در جدول گلزنان مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸، سردار آزمون از همه ستارگان سرشناس دنیای فوتبال پیشی گرفته است.

رقابت های مقدماتی جام جهانی روسیه در سال ۲۰۱۶ به پایان رسید و ادامه این بازی ها در قاره های مختلف در سال ۲۰۱۷ پیگیری خواهد شد. این در حالیست که در جدول گلزنان کلی رقابت ها که همه بازی ها در تمام قاره ها را در بر می گیرد سردار آزمون مهاجم تیم ملی کشورمان با ۸ گل زده در رده چهارم و بالاتر از مهاجمانی چون رونالدو و مسی قرار گرفته است.

سردار آزمون در رقابت های مقدماتی جام جهانی روسیه در ۷۷۴ دقیقه بازی در ۱۰ دیدار ۸ گل به ثمر رسانده و به طور میانگین در هر ۹۷ دقیقه یک گل و در هر دیدار ۰,۸ گل به ثمر رسانده است این در شرایطی است که کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغال و آقای گل بازی ها در اروپا با ۷ گل زده پشت سر سردار آزمون قرار گرفته است و ادنیسون کاوانی مهاجم اروگوئه و آقای گل بازی ها در آمریکای جنوبی با ۸ گل زده در کنار سردار در رده چهارم جدول گلزنان جای گرفته است.

در رقابت های آمریکای جنوبی ستارگان دیگری همچون نیمار ۴ گل و مسی و سوارز هم هر کدام تنها ۳ گل در این رقابت ها به ثمر رسانده اند. در رقابت های آمریکای جنوبی کاوانی طی ۷۹۲ دقیقه ۸ گل، نیمار طی ۶۹۹ دقیقه بازی ۴ گل، مسی طی ۴۵۰ دقیقه ۳ گل و سوارز طی ۷۰۶ دقیقه ۳ گل زده اند و از لحاظ میانگینی هم سردار آزمون از همه آنها موفق تر بوده است. دومین گلزن برتر ایران در این رقابت ها مهدی طارمی با ۵ گل زده است.

جدول گلزنان رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ به شرح زیر است:

۱۵ گل
احمد خلیل (امارات)

۱۴ گل
محمد السهلاوی (عربستان)

۹ گل
تیم کاهیل (استرالیا)
کارلوس رویز (گواتمالا)

۸ گل
سردار آزمون (ایران)
یانگ ژو (چین)
ادنیسون کاوانی (اروگوئه)

۷ گل
کریستیانو رونالدو (پرتغال)
روبرت لواندوفسکی (لهستان)
کیسوکه هوندا (ژاپن)
میل جدیناک (استرالیا)
حسن الهیدوس (قطر)
سون هیونگ مین (کره جنوبی)
عمر خریبین (سوریه)
علی مبخوت (امارات)


256 41

 

کد خبر 602418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =