۰ نفر
۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۸

مؤسسه فرهنگی هنری صبا با نمایشگاه «کلک مشکین» نزدیک به نیم قرن حضور استاد فتحعلی واشقانی فراهانی را در عرصه خوشنویسی معاصر ایران را برای علاقه‌مندان این هنر اصیل مرور می‌کند.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه «کلک مشکین» روز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه با حضور استاد واشقانی فراهانی و دیگر بزرگان هنر خوشنویسی و عموم علاقه‌مندان در نگارخانه‌های لرزاده و صبای دو افتتاح می‌شود.

در این نمایشگاه آثاری از تمامی دوره‌های فعالیت استاد که معرف کامل سیر و سلوک هنری و شیوه‌ها و ظرافت‌های قلم او در طی چند دهه است ارائه خواهد شد.

این نمایشگاه شامل حدود 70 اثر در قالب نستعلیق است که محتوای آن را عموماً آیات و احادیث، مضامین حکمی، عرفانی و اخلاقی ادب پارسی و اشعار کهن تشکیل می‌دهد.

 فتحعلی واشقانی فراهانی از سال 1337 با شاگردی محضر استادانی چون سیدحسین و سیدحسن میرخانی به تکمیل این هنر پرداخت و از دهه چهل بمدت چهار دهه به تعلیم هنرآموزان اشتغال داشت. وی شعبات انجمن خوشنویسان را در بسیاری از نقاط کشورمان تأسیس کرده است. استاد واشقانی دارنده مدرک درجه یک هنری و استاد ممتاز انجمن خوشنویسان و همچنین آثاری ماندگار همچون کتابت ترجمه کامل قرآن کریم، دیوان حافظ، هفت خوان، رسم‌الخط، کلک مشکین و آیت مهر را برای شیفتگان هنر خوشنویسی به ارمغان آورده است.

این نمایشگاه تا سوم خرداد ادامه دارد.

کد خبر 60288

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =