ایرنا نوشت: نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که تقریبا بیش از نیمی از آلمانی ها خواستار ادامه صدر اعظمی «آنگلا مرکل» برای چهارمین دوره هستند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتینک، نتایج نظرسنجی موسسه افکار سنجی «امنید» آلمان که به سفارش روزنامه «بیلد» این کشور انجام شد، نشان داد که 55 درصد از شهروندان آلمانی علاقه مند هستند مرکل در انتخابات سراسری سال 2017 پیروز شود و به کار خود ادامه دهد.
این نظرسنجی از مخالفت 39 درصدی شهروندان آلمانی با تداوم صدراعظمی مرکل حکایت داشت.
نتایج نظرسنجی موسسه امنید ٬افزایش حمایت از صدراعظمی مرکل برای یک دوره دیگر را نشان می دهد.

نتایج نظرسنجی دیگری که چند ماه قبل انجام شد٬ نشان داد که 42 درصد از شهروندان آلمانی از ادامه صدرعظمی وی برای دوره چهارم حمایت می کنند. 50 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اوت (مرداد) گذشته مخالفت خود را با ادامه فعالیت مرکل در پست کنونی اش ابراز کرده بودند.

به نوشته اسپوتنیک٬ انتظارمی رود مرکل امروز یکشنبه قصد راخود برای شرکت در انتخابات اعلام کند. وی برای نخستین بار در سال 2005 به عنوان صدر اعظم انتخاب شد و دو بار در سالهای 2009 و 2013 این کرسی را از آنِ خود کرد.
وی از 16 سال پیش تاکنون ریاست حزب اتحادیه دمکرات مسیحی (CDU) را برعهده دارد.
به گزارش ایرنا، هفته پیش «نوبرت روتگن» از اعضای حزب اتحاد دمکرات مسیحی آلمان ازتصمیم مرکل برای شرکت در انتخابات سال آینده خبر داد.

انتخابات بعدی فدرال آلمان در تاریخ بین 27 اوت تا 22 اکتبر سال 2017 (مرداد و مهر 96) برگزار می شود.
سیاست های مرکل در استقبال گسترده از پناهجویان و آوارگان در جریان بحران مهاجرت انتقادهایی را برانگیخت اما برخی از کارشناسان سیاسی پیش بینی کرده اند که با وجود چنین انتقادهایی از سیاست به اصطلاح درهای بازش به روی پناهجویان٬ وی همچنان از شانس پیروزی در انتخابات برخوردار است.

52312

کد خبر 603710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =