تسنیم نوشت: ریس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا گفت: فضای مجازی را باید بشناسیم و اجازه ندهیم از این ناحیه ضربه بخوریم. این فضا امکانی را برای دشمن فراهم می‌کند، لذا نیاز است هوشمندی داشته باشیم

سردار محمد شیرازی در مراسم تودیع و معاوفه فرماندهان نیروی زمینی ارتش، ضمن قرائت حکم فرمانده کل قوا برای فرماندهان جدید و پیشین نزاجا و با بیان اینکه این تغییرات در ارتش به اذن حضرت آقا شکل گرفته است،گفت: سنگر جدیدی برای فرماندهان ارتش باز شده و ا‌ن‌شاالله کارشان برای خدمت به خداوند و خلق خداوند باشند.

وی افزود: در حکم امیر پوردستان به آمادگی در بخش اطلاعات، عملیات و رفع معضلات معیشتی کارکنان  امر شده است که  امر واضحی است. الحمدالله ارتش در زمینه اظلاعات قدم‌های خوبی برداشته است.

رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا با اشاره به دستاوردهای ارتش در زمینه اطلاعات تصریح کرد: الحمدالله دستاورد‌های خوبی در زمینه اطلاعات حتی در بخش خارج از کشور کسب شده است؛ اطلاعات چشم ماست و می‌توانیم با آن اطلاعات دقیق پیشروی خود را بیینم.ماموریت ارتش مشخص است و توان وسیعی دارد. انتظار حضرت آقا از ارتش کارهای اطلاعاتی و پس از آن آمادگی برای عملیات است.

سردار شیرازی گفت: ارتش قدم‌های خوبی در عملیات‌ها برداشته و با ایجاد یگان‌ها و گردان‌های واکنش سریع سبک‌سازی کرده، این تنوع باید ارتقا پیدا کند تا عملیات‌ها اثرگذارتر باشد.

وی خطاب به فرماندهان نیروی زمینی ارتش یادآور شد: امیدواریم دغدغه‌ای جز کار، خدمت به مردم در بخش معیشت نداشته باشید. هر چند قدم‌های خوبی برداشته شده است اما باید بیشتر کار کرد.

رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا تاکید کرد: در حکم امیر حیدری نیز بر تحرک و آماده‌سازی نیروهای تاکید شده است، تحرک اقدام اولیه برای انجام هر ماموریتی است. بحث جابجایی و تاکتیک حائز اهمیت است و باید در این بخش تقویت شد. باید تهدیدات را مشخص کرده  و بر اساس آن طرح‌های عملیاتی را طرح ریزی و نمونه‌های آن را در رزمایش‌ها اجرا کرد. این آمادگی‌ها باید بر اساس تهدید روز باشد.

سردار شیرازی با اشاره به تهدیدات محیط ایران گفت: در این زمینه نیروی زمینی قدم‌های خوبی برداشته است. تهدید داعش را از خیلی قبل، پیش بینی نکردیم و محقق شد، انتظار آقا این است که ما دست دشمن را بخوانیم و بدانیم حرکت بعدی آن چیست. داعش به هدف نرسید اما باید اقدام اساسی برای متوقف کردن این حرکت صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید هدف بعدی دشمن را شناخت و بر اساس آن وارد کار شد، تصریح کرد: فضای مجازی را باید بشناسیم و اجازه ندهیم از این ناحیه ضربه بخوریم. این فضا امکانی را برای دشمن فراهم می‌کند، لذا نیاز است هوشمندی داشته باشیم.

رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا اضافه کرد: تاکید آقا بر تعهد و امانتداری افراد است. ارتش امروز نیرویی متدین است و کارکنان آن این زمینه از یکدیگر سبقت گرفته‌اند.داوطلبان زیادی امروز برای حضور در صحنه‌های نبرد وجود دارند.باید این ظرفیت‌ها را تقویت کرد و هماهنگ‌تر از گذشته در سطح نیروهاب مسلح و ارتش از آن بهره برد لذا این نگاه باید تقویت شود.

45219

کد خبر 604017

برچسب‌ها