تسنیم به نقل از رویترز نوشت: عضو هیئت مدیره بانک مرکزی ژاپن، پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و وضعیت ضعیف بخش مالی اتحادیه اروپا را از عوامل احتمالی ضعف اقتصاد جهانی دانست.

 تاکاکو ماسای، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی ژاپن، پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و وضعیت ضعیف بخش مالی اتحادیه اروپا را از عوامل احتمالی ضعف اقتصاد جهانی و نوسان در بازارهای مالی خواند.

خانم ماسای در سخنانی در جمع مدیران شرکت های تجاری در سایتاما گفت، معلوم نیست ترامپ چه سیاست های اقتصادی‌ را در پیش خواهد گرفت. وی همچنین نسبت به عدم قطعیت در مورد وضعیت اقتصادهای خارجی و تاثیر مخرب آن بر احساس حاکم بر بازارهای ژاپن ابراز نگرانی کرد.

ماسای گفت: «من به طور ویژه نگران تغییرات ناگهانی در بازارهای مالی به دلیل افزایش عدم قطعیت در مورد اقتصاد جهانی هستم.»

«این ممکن است تاثیری منفی بر احساس حاکم بر سرمایه گذاری که هم اکنون نیز وضعیت مطلوبی ندارد داشته باشد. این برای بانک مرکزی ژاپن مهم است که سیاست هایش را به نحوی مدیریت کند که به منبع غیرضروری نوسان در بازارها تبدیل نشود.»

با توجه به اینکه پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موجی از فروش اوراق قرضه را به راه انداخته، هفته های آینده برای سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن از اهمیت بالایی برخوردار است.

بانک مرکزی ژاپن برای تحریک اقتصاد این کشور که سال هاست با تورم منفی روبروست، اقدام به منفی کردن نرخ بهره کرده است.

22339

کد خبر 604170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =