رییس جهاد کشاورزی استان اردبیل از تحقق 60 درصدی برنامه های توسعه کشت های گلخانه ای در این استان در نیمه اول امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اردبیل و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان؛ عدیل سروی اظهار داشت: توسعه کشت محصولات زارعی و باغی در محیط های کنترل شده گلخانه در اولویت بوده و این طرح در سال جاری در سطح 100 هکتار اجرا شد.

او تشریح کرد: با واگذاری مجتمع های گلخانه ای و معرفی متقاضیان مربوطه 60 هکتار در حال احداث است.

وی در زمینه وضعیت توسعه باغات در اراضی شیب دار استان نیز افزود: سیاست کلی بر این است که حداکثر بهره برداری و بهره وری از آن دسته اراضی که شیب دار بوده و نمی توان محصولات زارعی در آن کشت کرد به باغات اختصاص یابد.

سروی گفت: در دو سال گذشته بیش از پنج هزار هکتار از اراضی شیب دار با کاشت ارقام مختلف درختان مثمره به باغات با سوددهی ایده آل و با صرفه اقتصادی قابل قبول تبدیل شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همچنین در خصوص وضعیت واحدهای تولید نهال و بذر نیز افزود: در سال جاری با ارائه تسهیلات 60 میلیارد ریالی واحدهای تولید نهال ، بذور ، گلخانه و تولید قارچ خوراکی فعال شد و این واحدها با تمام توان و ظرفیت در حال تولید بذر هستند.

وی با اشاره به ضرورت افزایش بهره وری در حوزه کشاورزی اظهار کرد: با افزایش بهره وری در واحدهای مرغداری میزان تولید گوشت سفید در هر متر مربع به 34 کیلوگرم رسید که این موضوع بیانگر این است که سیاست های بهینه سازی مصرف سوخت و تهویه با جدیت در این واحدها دنبال می شود.

سروی گفت: همچنین ارتقای بهره وری در واحدهای گاوداری شیری با جدیت دنبال می شود به گونه ای که به تولید 25 کیلوگرم شیر در گاوداری های صنعتی و نیمه صنعتی با بهینه سازی مصرف سوخت و تهویه و بهبود جیره غذایی در این واحد ها رسیدیم.

46

کد خبر 604345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =