ایرنا نوشت: رییس فراکسیون امید گفت: طرحی در فراکسیون امید مجلس در راستای جلوگیری از اخلال در مراسم‌ها و سخنرانی‌ها در حال تهیه است که تا فردا نهایی می شود.

محمدرضا عارف درباره ارائه طرحی به مجلس در راستای جلوگیری از اخلال در مراسم ها و سخنرانی ها گفت: ما به جدیت موضوع لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد را در مجلس پیگیری می کنیم، در این راستا فراکسیون امید مجلس جلسه فوق العاده برگزار کرد و تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شد.

وی افزود: ما بیانیه ای را در این زمینه تهیه کرده ایم که امضاهای آن در حال جمع آوری است و ان شاءالله فردا در جلسه علنی مجلس قرائت می شود.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: همچنین بنا شده است که ما سوالاتی را در موضوع لغو سخنرانی ها از سه وزیر اطلاعات، کشور و دادگستری در مجلس داشته باشیم و متناسب با پاسخ هایی که این افراد می دهند تصمیم گیری خواهیم کرد.
عارف با اشاره به این که دو طرح در فراکسیون امید در حال آماده شدن است، گفت: طرح اول در موضوع آقای مطهری است که همکاران در کمیسیون در حال کار کردن در این زمینه هستند. تا فردا این طرح نهایی می شود و به امضا می رسد.

وی افزود: بر اساس این طرح ، باید جلوی اخلال در مراسم ها گرفته شود و ابهامی که بعضا وجود دارد به خصوص در مورد وظایف قانونی نهادهایی که باید نظم و مقررات را رعایت کنند، رفع شود.

عارف یادآور شد: ان شا الله با تهیه این طرح، از این گونه اقدامات جلوگیری شود زیرا امروز کشور نیاز به آرامش دارد از سویی نماینده حق قانونی اش است که در هر زمینه اظهار نظر کند. آزادی جزو شاه بیت های قانون اساسی ماست .در این راستا از طریق پیگیری، نظارت و اگر نیاز به اصلاح قانون یا قانون جدید باشد اقداماتی را انجام خواهیم داد.

رییس فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: همچنین طرح دیگری در این فراکسیون در حال آماده شدن است که این طرح در راستای مقابله با رفتار آمریکا است که بر اساس آن برخی از محصولات کشاورزی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وارد می شود، ورودش منع شود.
وی ادامه داد: این طرح با محوریت فراکسیون امید مجلس در حال پیگیری است و در راستای مقابله به مثل با رفتارهای آمریکاست. 

45219

کد خبر 604561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =