تسنیم نوشت: یک شرکت هندی قصد دارد برای افزایش تدریجی ظرفیت واحد پالایشگاهی خود که بخشی از آن متعلق به ایران است ۵.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

رئیس یکی از واحدهای پالایشگاهی شرکت ایندین اویل هند گفت، این واحد پالایشگاهی قصد دارد برای افزایش تدریجی ظرفیت پالایش کوچکترین پالایشگاه خود که بخشی از آن متعلق به ایران است به 300 هزار بشکه در روز، 5.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری نماید. این اقدام با هدف کمک به تامین تقاضای رو به افزایش برای فراورده های نفتی در هند صورت می گیرد.

بی آشوک، رئیس واحد پالایشگاهی ناگاپاتینام که توسط شرکت چنای پترولیوم، یکی از شرکت های تابعه ایندیل اویل اداره می شود، گفت، این پالایشگاه برای تولید سوخت های خالص تر و با کیفیت تر مورد نیاز برای تامین تقاضا در جنوب هند، نیاز به یک تعمیر اساسی دارد.

هند که بر اساس پیش بینی آژانس بین المللی انرژی مهمترین عامل رشد تقاضا برای انرژی در سال های پیش رو در جهان خواهد بود، در حال احداث پالایشگاه های جدید و توسعه واحد های پالایشگاهی موجود خود برای تامین تقاضای رو به افزایش خود  است.

بر اساس گزارشی که آژانس بین المللی انرژی در سال 2015 منتشر کرد، هند تا سال 2030  میلادی به سالانه 329 میلیون تن فراورده های نفتی احتیاج خواهد داشت. بر اساس آمارهای دولتی، در سال گذشته هند 183 میلیون تن فرآورده نفتی مصرف کرده است.

دولت هند همچنین در حال طراحی یک برنامه سراسری برای استفاده از سوخت های پاکتر با استانداردهای الایندگی یورو 4 از ماه آوریل است و استاندارد یورو 6 از آوریل 2020 است.

2 مجتمع پالایشگاهی متعلق به شرکت چنای پترولیوم که شرکت نفت ایران نیز 15.4 درصد از سهام آن را در اختیار دارد، در ایالت تامیل نادو در جنوب هند واقع شده اند.

آشوک گفت، ابتدا ظرفیت پالایش نفت در مجتمع ناگاپاتینام به 120 تا 180 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت و در مرحله بعدی این رقم به 300 هزار بشکه در روز خواهد رسید.

22335

 

کد خبر 605504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =