روزنامه نیویورک تایمز که برخی از نمایندگان آن روز سه شنبه با رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده دیدار کردند، در گزارشی از عقب نشینی احتمالی دونالد ترامپ از برخی از تندترین مواضع خود که در طول تبلیغات انتخاباتی بیان کرده بود خبر داد.

به گزارش انتخاب این روزنامه، که در ماه‌های پیش از انتخابات هشتم نوامبر از برخی اظهارات جنجالی این سرمایه دار ۷۰ ساله اهل نیویورک انتقاد کرده بود، در گزارشی که پس از نشست حدودا یک ساعته نمایندگان خود با او در همان شهر منتشر کرد، این مطلب را عنوان کرده است.

انصراف از پیگیری قضایی هیلاری کلینتون بابت استفاده از سرور ایمیل شخصی در وزارت خارجه، ابراز تردید درباره اهمیت شکنجه مظنونان به تروریسم، و اتخاذ رویکرد بازتر در برابر تغییرات اقلیمی، از جمله مواضع مورد اشاره نیویورک تایمز است که به نظر می‌رسد ترامپ از آنها عقب نشینی کرده است.

ترامپ پیشتر در صبح سه شنبه به طور غیرمنتظره‌ای در توئیتر اعلام کرد که دیدار امروزش با نمایندگان روزنامه نیویورک تایمز لغو شده است. اما بعدا در توییت دیگری اعلام کرد که این دیدار ظهر سه شنبه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی پیشتر مسئولان این روزنامه را به دلیل تغییر شرایط برگزاری دیدار «در لحظات آخر» مسئول دانست. اما نیویورک تایمز این موضوع را رد کرد و گفت دستیاران و همکاران ترامپ بودند که سعی کردند شرایط نشست را تغییر دهند.

در هر حال، دیدار رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده با جمعی از خبرنگاران و مدیران این روزنامه مطرح آمریکایی «پشت درهای بسته» برگزار شد و او که پس از پیروزی در انتخابات کنفرانس خبری برگزار نکرده است، به پرسش های آنها پاسخ داد.

ترامپ پیشتر در دوران تبلیغات انتخاباتی بارها از روزنامه نیویورک تایمز به دلیل برخی موضع‌گیری های آن علیه خود انتقاد کرده بود.

این دیدار، یک روز پس از دیدار رئیس جمهوری منتخب آمریکا با برخی گزارشگران تلویزیونی و مدیران اجرایی رسانه‌های دیگر صورت گرفت؛ دیداری که روزنامه واشنگتن پست آن را «جنجالی»، اما در مجموع «محترمانه» توصیف کرد.

5252

کد خبر 605511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =