اهدای جوایز اسب طلایی چین با یاد کیارستمی

ایسنا نوشت: مراسم اهدای جوایز اسب طلایی سینمای چین با یاد عباس کیارستمی برگزار شد.

جوایز اسب طلایی سینمای چین شامگاه ششم آذرماه با یادی از عباس کیارستمی کارگردان فقید ایرانی به برندگانش اعطا شد.

«تابستان تمام شد» به عنوان بهترین فیلم در جوایز اسب طلایی چین معرفی شد.

پنجاه‌وسومین دوره رقابت‌های اسب طلایی از چهارم تا 24 نوامبر در تایپه برگزار شد و چهره‌هایی چون ژولیت بینوش و کوکو لی در مراسم فرش قرمز این رویداد هنری شرکت کردند.

در مراسم اعطای این جوایز سینمایی که شامگاه ششم آذرماه برگزار شد، به عباس کیارستمی کارگردان صاحب‌نام سینما ایران ادای احترام شد.

«تابستان تمام شد» که عنوان بهترین فیلم را از این رویداد کسب کرده است؛ در دهه 1990 در مغولستان روایت می‌شود و بازیگر نقش اصلی آن،‌ کونگ ویی جایزه بهترین بازیگر نوظهور و جایزه فیرسکی را هم از سوی منتقدان دریافت کرد.

در این مراسم نام فیلم «دنیای دیوانه» در دو بخش بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن به عنوان برنده اعلام شد.

جایزه بهترین فیلمنامه اوریجینال نصیب «تریویزا» شد و «آقای مشکلی نیست» جایزه بخش‌های بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و فیلمنامه اقتباسی را به دست آورد. «جریان مخالف» برنده جوایز بهترین تصویربرداری و صدابرداری شد و «من مادام بوواری نیستم» موفق شد، جوایز بهترین کارگردانی و انتخاب تماشاگران را از آن خود کند. جایزه بخش بهترین بازیگر نقش اول زن، بین ژو دونگیو و ما سیچون هنرپیشه‌های فیلم «همزاد» تقسیم شد.

از دیگر اتفاقات این مراسم،‌ ناکام ماندن فیلم‌های تایوانی در بسیاری از بخش‌ها بود؛ برخی از فیلم‌های تایوانی در چندین بخش نامزد شده بودند اما تنها موفق به کسب یک جایزه شدند و یا دست خالی مراسم را ترک کردند؛ «سرعت خدا» یکی از این نمونه‌ها بود که در هشت بخش نامزد شد اما تنها جایزه کارگردان هنری اسکای سینمای چین را به دست آورد.

58243

کد خبر 606316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =