مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: بر اساس فراخوان جشنواره، 347 اثر به جشنواره رسید که در نهایت با بازبینی و انتخاب آثار برتر، 10 گروه بین‌المللی در جشنواره تئاتر کودک همدان اجرا خواهند داشت/ از استان همدان 55 اثر در فراخوان ابتدایی به دبیرخانه ارسال شد، که از این تعداد آثار ارسالی، 9 نمایش پذیرفته شدند.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ فاضل عبادی، که در ستاد استانی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان سخن می گفت با اعلام اینکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در راستای عدالت فرهنگی دولت برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: بر این اساس جشنواره در 18 سالن که 10 سالن در همدان و هشت سالن در شهرستان‌هاست، برگزار خواهد شد تا تمام استان از برنامه‌های جشنواره بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: دو سالن مجتمع فرهنگی شهید آوینی، دو سالن مجتمع فرهنگی ـ هنری بوعلی‌سینا، تالار فجر، کانون مهدیه، سینما فلسطین و آمفی تئاتر اداره‌کل ارشاد بدین منظور در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان یادآور شد: افتتاحیه این جشنواره 22 آذرماه همزمان با آغاز هفته وحدت در سالن ابن سینا نمایشگاه بین‌المللی همدان برگزار خواهد شد.


وی از برگزاری بزرگداشت رضا فیاضی هنرمند پیشکسوت تئاتر کشور در جشنواره بیست و سوم خبر داد و گفت: از 6 عنوان کتاب تخصصی در این جشنواره رونمایی خواهد شد.

46

 

 

کد خبر 606557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =