ایرنا به نقل از رئیس جامعه هتلداران کیش نوشت: ضریب اشغال برخی هتل ها به 100 درصد رسیده است. بطور میانگین ضریب اشغال هتل های کیش در هفته گذشته نیز به 90 درصد رسید.

مسیح الله صفادر مورد افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما از کیش به تهران در روزهای آینده(پنجشنه تا شنبه) گفت: این افزایش قیمت در برخی از ایرلاین ها به دلیل تعطیلات است .

وی با تاکید بر اینکه هتل ها در این روزها افزایش قیمت نداشته اند یادآورشد : چارتر کنندگان پروازها را بصورت سالانه اجاره کرده اند و بر اساس برنامه، ظرفیت خود را برای هتل هایی که سهمیه دارند تقسیم می کنند.

رئیس جامعه هتلداران به آزاد سازی نرخ بلیت اشاره کرد و افزود : این آزاد سازی در کیش معکوس عمل می شود زیرا با برنامه ریزی و تدابیر اندیشیده شده از سوی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد در زمینه کنترل نرخ بلیت به ویژه هواپیمایی کیش ،قیمت بلیت ها تا 20 درصد زیر قیمت به چارترکنندگان واگذار شده است تا با افزایش قیمت بلیت در زمانهای پر مسافر روبرو نشویم .

صفا به افزایش تقاضای بالای مسافران برای سفر به کیش اشاره کرد و افزود : افرادی که در ایام تعطیل بدون برنامه ریزی از قبل وارد جزیره کیش می شوند کسانی هستند که در خانه های استیجاری ساکن می شوند یا خانه های شخصی داشته که این امر گرانی بلیت را به دنبال دارد .

صفا ضریب اشغال برخی هتل های کیش را در پایان هفته تا 100 درصد اعلام کرد  و گفت: بطور میانگین ضریب اشغال هتل های کیش در هفته گذشته نیز 90 درصد بود .

* با افزایش دهندگان بلیت هواپیمایی کیش ایر برخورد و پروانه آنها باطل می شود

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در مورد افزایش قیمت بلیت گفت: با افزایش دهندگان قیمت بلیت هواپیمایی کیش برخورد و پس از کنسل کردن سهمیه ، پروانه آنان نیز باطل خواهد شد.

محمد محب خدایی افزود : معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری نیز اعلام کرده که چارتر کنندگان حق افزایش قیمت بلیت را ندارند و در صورت افزایش قیمت مشمول قوانین تعزیراتی شده و تا باطل شدن پروانه پیش خواهد رفت .
وی گفت: با کنترل قیمت بلیت ها به کیش شاهد رشد 14 درصدی ثابت پرواز ها بوده ایم .

محب خدایی به اضافه شدن برخی مسیرهای هوایی به مقصد کیش اشاره کرد و افزود:بزودی پروازهای کاشان و شاهرود به خطوط هوایی کیش اضافه خواهد شد.

گفتنی است قیمت بلیت برخی از خطوط هوایی از مسیر کیش به تهران در روزهای تعطیل و اخر هفته با افزایش بی رویه مواجه شده و تا 7 میلیون و ششصد هزار ریال معادل 760 هزار تومان به فروش می رسد.

این در حالی است که قیمت های مصوب کیش -تهران و بالعکس خطوط هوایی کیش ایر حدود 2 میلیون و 300 هزار ریال است.

 

39223

کد خبر 607312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =