۰ نفر
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰
مرگ دو کارگر در حادثه ریزش ساختمان

مهر نوشت: مرگ دوکارگر جوان در حادثه ریزش ساختمان، نجات راننده کامیون از داخل کابین خودرو و مهار آتش سوزی در انبار لوازم خانگی از مهمترین حوادث تهران بود که آتش نشانان را راهی محل حادثه کرد.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران- با اشاره مهمترین حوادث تهران به خبرنگار مهر گفت : دیروز ریزش ساختمانی در حال ساخت در خیابان شریعتی به سازمان آتش نشانی اعلام شد که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 29 و گروه نجات 13 سریع خود را به محل حادثه رساندند.

او افزود: دوکارگر جوان بنام های مجید وحمید یزدانی 18و22 ساله که در انتهای قسمت شمالی زمین گودبرداری شده به مساحت 300 متر در حال کاربودند، به دلیل حفاظت غیرایمنی از دیواره های محل گودبرداری شده دچار حادثه شدند و دیواره شمالی این محل در هنگام فعالیت این دو کارگر دچار ریزش شد و آن ها زیر خروارها خاک گرفتار شدند.

ملکی افزود: آتش نشانان که در فاصله زمانی کمتر از دو دقیقه به محل حادثه رسیده بودند، به همراه گروه نجات با ایمن سازی محل حادثه اقدام به آواربرداری کرده وهردو کارگر گرفتار را در مدت زمان بسیار پایینی از زیر آوار بیرون آوردند. متاسفانه با تایید عوامل اورژانس حاضر در محل مرگ هردو کارگر جوان اعلام وآتش نشانان با دادن تذکرات ایمنی به مالک محل به ماموریت خود پایان دادند.

نجات راننده از داخل کابین کامیون

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به حادثه ای دیگر گفت : نقص در سیستم ترمز کامیون، انحراف و برخورد این وسیله نقلیه سنگین را با دیواره باغ در دره فرحزاد رقم زد.

او افزود: ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران صبح دیروز با دریافت خبر رخ داد این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 94 را به بلوار سیمون بولیوار، انتهای خیابان نفت، دره فرحزاد اعزام کرد. در بررسی های اولیه مشخص شد، کامیون حامل سنگ بدلیل نقص در سیستم ترمز پس از انحراف از مسیر خود در جاده خاکی با دیواره باغ برخورد کرده و راننده 56 ساله آن نیز درون خودرو گرفتار و مصدوم شده بود. آتش نشانان بی درنگ با قطع سیستم برق کامیون و کشیدن نوار هشداردهنده راننده خودرو را از داخل اتاقک کامیون خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

مهار آتش سوزی در انبار کالا

ملکی با اشاره به مهار آتش سوزی در انبار کالا در خیابان کبریت ساز ادامه داد : این حادثه ساعت 12 و 18 دقیقه دیروز به آتش نشانان اطلاع داده شد و بلافاصله امدادگران ایستگاه های 90، 14 و 83 خود را به محل حادثه رساندند.

او در تشریح حادثه گفت: در یک انبار کالای تجاری به وسعت 7 هزار متر که در آن لوازم خانگی گران قیمت وهمچنین دربهای آکاردئونی نگهداری می شد، آتش وسیعی از قسمت جنوبی به وسعت 100 متر در حال پیشروی بود که با حضور به موقع آتش نشانان و اقدام به موقع در آبرسانی به کانون آتش سوزی، عملیات مهار را آغاز وبا تلاش همه جانبه خود موفق شدند از پیشروی آتش جلوگیری و آن را مهار کنند.

او جوشکاری برروی سقف کاذب انبار وریختن مذابه های آتش برروی مواد قابل اشتعال را دلیل اصلی این حریق عنوان کرد و افزود: این آتش سوزی خسارات مالی به همراه داشته و خوشبختانه به هیچ فردی آسیبی نرسید.

47235

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 607522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =