تسنیم نوشت: در هفته‌ای که سپاهان با نمایشی ناامیدکننده به رتبه دهم جدول سقوط کرد، ذوب‌آهن در فولادشهر با نمایشی درخشان خود را در قواره یک قهرمان نشان داد.

 در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال پرسپولیس به لطف پیروزی برابر ماشین‌سازی تبریز و البته توقف تراکتورسازی در خانه برابر پدیده به صدر جدول بازگشت تا صدرنشینی تراکتورسازی خیلی زود پس از یک هفته از دست برود.

اما با نتایجی که این هفته رقم خورد تیم‌های ذوب‌آهن و استقلال در جدول رده‌بندی صعود داشتند و به جمع تیم‌های مدعی قهرمانی اضافه شدند. اما سپاهان که هم امتیاز با استقلال و ذوب‌آهن بود این هفته در تبریز شکست خورد تا سقوط به رتبه دهم را تجربه کند.

این هفته بر تیم‌های اصفهانی متفاوت گذشت و در حالی که سپاهان بازی ناامید کننده‌ای را برابر گسترش فولاد به نمایش گذاشت، ذوب‌آهن با یک بازی زیبا و پیروزی پرگل برابر پیکان بالای جدولی نشان داد با مجتبی حسینی پیشرفت جالب توجهی داشته است و حتی می‌توان برای قهرمانی روی این تیم حساب کرد.

سپاهان در غیاب مدافعانش حرفی برای گفتن نداشت

سپاهان که 2 مدافع اصلی خود یعنی موسی کولیبالی و شجاع خلیل‌زاده را به‌دلیل 3 اخطاره بودن در اختیار نداشت با ترکیبی از مدافعان جوان به دیدار گسترش فولاد رفت.

شاگردان ویسی کار را هجومی آغاز کردند و توسط احسان حاج‌صفی هم خیلی زود به گل رسیدند اما در ادامه فشار گسترش فولاد برای زدن گل تساوی با اتکا بر بازیکنان باتجربه‌ای مثل لوسیانو پریرا و محمدرضا خلعتبری کافی بود تا مدافعان جوان سپاهان به اشتباه بیافتند و تا قبل از سوت پایان نیمه اول دو بار روی دو اشتباه دروازه‌شان را باز شده ببینند.

به غیر از احسان حاج‌صفی، 3 مدافع دیگر سپاهان یعنی علی احمدی، آرمین سهرابیان و عارف غلامی زیر 23 سال سن داشتند و شاید همین کم‌تجربگی عامل اصلی ضعف دفاعی سپاهان در بازی برابر گسترش فولاد بود. البته به‌غیر از ضعف دفاعی که در این بازی بیشتر به چشم آمد، سپاهان در طول فصل از نبود یک مهاجم گلزن رنج برده است.

نکته‌ای که عبدالله ویسی نیز پس از شکست برابر گسترش فولاد بر آن تاکید کرد «ما مثل خیلی از تیم‌ها یک تمام‌کننده حرفه‌ای نداریم و کارمان را تکمیل نمی‌کنیم. باید روی این موضوع کار کنیم. مطمئناً در نیم‌فصل تیم را ترمیم و اصلاح می‌کنیم اما اینکه بازیکن خارجی می‌گیریم یا داخلی، هنوز مشخص نیست.»

آنچه این روزها در سپاهان مشاهده می‌شود عدم شناخت 11 نفر ترکیب اصلی توسط سرمربی این تیم است. عبدالله ویسی پس از گذشت 12 هفته هنوز به ترکیب ایده‌آل خود نرسیده و این مسئله شاید اساسی‌ترین مشکل سرمربی جوان این تیم است. سپاهان در دفاع راست و مهاجم نوک بیش از هر پست دیگری مشکل دارد و در نیم فصل باید فکری به حال این مسئله شود.

ذوب‌آهنِ مجتبی حسینی امیدوارانه به جمع مدعیان پیوست

حالا چند ماه بعد از جدایی یحیی گل‌محمدی از ذوب‌آهن، دستیار او یعنی مجتبی حسینی با عملکردی درخشان سبزهای اصفهان را از بحران خارج کرده است. او در حالی این تیم را به عنوان یک مدعی معرفی کرده که در 5 بازی 4 پیروزی کسب کرده تا رکوردی خوب برای خود ثبت کند.

پیروزی روز گذشته ذوب‌آهن در هوای بارانی فولادشهر شاید شروع کورس آن‌ها برای قهرمانی باشد. آنها می‌توانند خود را در قواره قهرمانی ببینند و در صورت غلبه بر تیم‌هایی مثل تراکتورسازی، استقلال و پرسپولیس در این کورس برای نخستین‌بار جام قهرمانی لیگ را به ویترین افتخارات ذوب‌آهن اضافه کنند.

آنچه دیروز در زمین ورزشگاه فولادشهر رقم خورد همان چیزی بود که سرمربی این تیم آرزویش را داشت. آنها روی نخستین موقعیت جدی خود به گل رسیدند و در ادامه با حفظ این گل با استفاده از حملات سریع بر اندوخته‌های خود افزودند.

مرتضی تبریزی مرد شماره یک آتش بازی ذوب‌آهنی‌ها زیر باران فولادشهر بود، او 3 گل زد تا یک هفته پس از هتریک رجب‌زاده در آبادان نام او به‌عنوان سومین بازیکنی که در لیگ شانزدهم هت‌تریک می‌کند ثبت شود.

تبریزی و رجب زاده، زوج رویایی این روزهای ذوب آهن آرزوی هر مربی در لیگ برتر است، ترکیب تجربه و انگیزه خط آتش ذوب آهن را به یکی از بهترین خط حمله‌های لیگ تبدیل کرده است، ابزاری که می‌تواند یکی از ارکان هر تیمی برای قهرمانی باشد.

 

۴۸

کد خبر 608240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =