یک سازمان خیریه سرطان هشدار داد که نزدیک به چهار پنجم کودکان به اندازه کافی در طول روز میوه و سبزی مصرف نمی‌کنند و به این ترتیب نسل آینده با مشکلاتی از جمله سرطان روبه رو خواهند شد.

کارشناسان تغذیه معتقدند که در یک رژیم غذایی متعادل باید پنج قسمت میوه و سبزی در طول روز گنجانده شود.
صندوق جهانی تحقیقات سرطان هشدار داد : اکثر کودکان به اندازه کافی ویتامین‌های بسیار ضروری و مواد مغذی لازم که در میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد دریافت نمی‌کنند.
در این صورت درصد زیادی از جمعیت نسل آینده در معرض خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها قرار دارد.
برای مثال آمارهای رسمی در کشور انگلستان نشان می‌دهد که از هر 14 پسر و از هر 25 دختر، یک نفر هرگز میوه و سبزی نمی‌خورند. هم چنین در مجموع فقط یک پنجم کودکان به میزان توصیه شده میوه و سبزی می‌خورند.

قبلا تحقیقی انجام شده بود و محققان آن ادعا کرده بودند که مصرف میوه تاثیر زیادی در پیشگیری از سرطان ندارد.
اما صندوق جهانی تحقیقات سرطان معتقد است که شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد میوه‌ها و سبزیجات نقش بسیار مهمی در پیشگیری از ابتلا به سرطان و محافظت از انسان‌ها در برابر این بیماری دارد.
ناتالی وین از این صندوق در این باره گفت: این واقعیت که فقط یک پنجم کودکان به اندازه کافی میوه و سبزی می‌خورند بسیار نگران کننده است. علاوه بر این موضوع، کودکان امروزی رژیم غذایی بسیار ناسالمی دارند و بخش مهمی از غذاهای روزانه آن‌ها را فست فودها و دیگر مواد ناسالم تشکیل می‌دهد.
میوه و سبزی‌ها دارای مواد طبیعی و وتیامین‌هایی هستند که سیستم ایمنی بدن را سالم و مقاوم نگاه می‌دارد. هم‌چنین ترکیبات فعال زیستی در گیاهان می‌تواند به سلول‌های بدن برای محافظت از خود در برابر آسیب‌ها و پیشگیری از سرطان کمک کند.
علاوه بر آن مصرف میوه و سبزی به کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن نیز کمک بسیار زیادی می‌کند. مصرف این مواد غذایی می‌تواند خطر ابتلا به سرطان‌های دهان ، ریه ، معده و نای را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
تلگراف ، 10 می

 

کد خبر 60927

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =