مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با صدور اطلاعیه ای، خبر سازی های شبه رسانه ای مبنی بر انتساب لغو برخی برنامه های 16 آذر به وزارت کشور را رد کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل اطلاعیه وزارت کشور به این شرح است:
باسمه تعالی
وزارت کشور با تبریک مجدد روز دانشجو و تاکید بر ضرورت استمرار نشاط و تحرک دانشجویان در ابعاد مختلف علمی و سیاسی و فرهنگی؛ با توجه به برخی فضا سازی های رسانه ای مدعی ایفای نقش وزارت کشور در لغو برخی برنامه های روز 16 آذر از جمله با ادعای دروغ ممانعت از حضور چهره های منتقد دولت در برنامه ها، موارد ذیل را به آگاهی ملت شریف ایران، دانشجویان عزیز و جامعه دانشگاهی کشور و اصحاب پرتلاش رسانه می رساند؛
1) تصمیم گیری در خصوص کم و کیف برگزاری برنامه ها در محیط های دانشگاهی در صلاحیت شوراهای فرهنگی دانشگاه ها و هیأت های نظارت دانشگاه است و هیچ ارتباطی با سطوح صف و ستاد وزارت کشور ندارد. در نتیجه اگر در مواردی برنامه پیشنهادی یک تشکل دانشجوئی تصویب نشده و یا احیانا در موارد معدودی لغو شده است، دانشگاه ها و مقررات داخلی پیش بینی شده در محیط دانشگاهی، متکفل آن بوده و ارتباطی با خارج از دانشگاه و از جمله وزارت کشور و استانداری ها ندارد.
2) بحمد الله با زمینه سازی ایجاد شده از رهگذر تاکید همه دستگاه های قانونی بر اجرای قوانین و مقررات، برنامه های روز دانشجو با شور و نشاط بسیار زیادی برگزار شده و یا در حال برگزاری است و چهره های متعددی از گرایشات مختلف سیاسی در این برنامه ها به طرح دیدگاه های خود پرداخته اند، که گزارش جمع بندی شده این برنامه ها طی روزهای آینده منتشر می شود.
3) وزارت کشور در راستای سیاست های دولت یازدهم منطبق بر وظایف و ماموریت های قانونی خود از فعالیت های سیاسی قانونمند از سوی هر یک از جریان ها و سلایق سیاسی و گرایشات فکری وفادار و ملتزم به قانون اساسی در چارچوب قوانین و مقررات کشور حمایت می کند و ارتقاءِ مستمر این فعالیت ها و حمایت های قانونی از آن، دستور کار پیوسته وزارت کشور در این عرصه است.
4) در این سال ها و از جمله در هفته های اخیر، اقشار مختلف ملت، جامعه دانشگاهی کشور و دانشجویان عزیز، رونق فعالیت ها و تحرکات قانونیِ سیاسی و گسترش فضای نقد و تبادل و تضارب افکار در عرصه های مختلف رسانه ای و محیط های دانشگاهی را لمس می کنند و خبرسازی های جعلی و شائبه سازی های غیر قانونی و غیر واقعی، تاثیری در درک مستقیم ملت ایران از واقعیات موجود در این عرصه ندارد .
5) وزارت کشور ضمن تاکید مجدد بر حمایت از حرکت های سیاسی قانونمند از سوی همه جریان های سیاسی قانونی کشور، از عموم رسانه ها و اصحاب پر تلاش رسانه درخواست می کند به رسالت حقیقی خود در انعکاس اخبار وفادار بوده و ضمن اینکه همچون گذشته وزارت کشور را در معرض ارزیابی و نقد سازنده و منصفانه خود قرار می دهند، اخبار حوزه سیاسی کشور را با اتقان و اطمینان مضاعف، منتشر کنند.
29213

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 609499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =