رفع برخی از مشکلات معلولان با افتتاح مرکز حمایت تخصصی/ ۱۷هزار معلول در شهر ری زندگی می‌کنند

اولین مرکز حمایت از معلولان ضایعه نخاعی در پهنه جنوب تهران، با حضور شهردار شهر ری افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرآنلاین، برخی از مشکلات معلولان تهران به فقدان مراکز حمایتی تخصصی برای این اشخاص مربوط می شود. در روزهای اخیر که مصادف با هفته بزرگداشت معلولان بود برخی از مشکلات معلولان در تهران، مطرح شد. برخی از نهادها هم سعی کردند در زمینه حل مشکلات این بخش آسیب پذیرتر از جامعه خدماتی را عرضه کنند.
در این رابطه احمد صفوی شهردار منطقه 20 تهران (شهر ری) در مراسم افتتاح و بهره برداری از اولین مرکز حمایت از معلولان ضایعه نخاعی گفت: این مرکز بر اساس وظیفه انسانی و تدبیر شهردار تهران در راستای خدمات رسانی بهینه و فراهم سازی بستر فعالیت های اجتماعی اقشار خاص به ویژه معلولان ضایعه نخاعی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت و همزمان با هفته معلولان به بهره برداری رسید.
صفوی به روحیه بالا و با انگیزه این اقشار خاص اشاره کرد و گفت: یکی از مراکز کوثر منطقه 20 نیز در حوزه آموزش مهارت و اشتغال معلولان فعالیت می کند و مدیریت شهری از هیچ کوششی برای حمایت و کمک به این افراد دریغ نخواهد کرد.
او با اشاره به اینکه فراهم سازی امکانات عمومی و سهولت تردد برای معلولان از مهمترین اولویت های مدیریت شهری است، گفت: از ابتدای سال جاری، 200 نقطه مناسب سازی شده و این در حالی است که بیش از یک هزار مقطع طی سال های اخیر در منطقه 20 مناسب سازی و همسطح سازی شده است تا دسترسی معلولین به معابر شهری تسهیل شود.
شهردار منطقه 20 پیشنهاد تشکیل کمیته ای مشترک با حضور نمایندگان اقشار خاص و اداره بهزیستی را عنوان کرد تا فعالیت های عمرانی و ترافیکی که ویژه معلولین انجام می شود در راستای رفع نیازهای واقعی این افراد انجام شود.

17 هزار معلول در شهر ری زندگی می کنند
محمد رحیم فاضلی نژاد رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری نیز در این مراسم ضمن قدردانی از مجموعه اقدامات مدیریت شهری گفت: 16 هزار و 954 نفر معلول در شهرری و جنوب تهران داریم که دارای معلولیت های مختلف ذهنی، جسمی، حرکتی، اعصاب و روان و نابینایی هستند.
فاضلی نژاد با اشاره به اینکه این افراد خاص نیازمند خدمات متفاوت و ویژه هستند، گفت: شرایط حمایت و رسیدگی به این افراد در شهرری مناسب است ولی همچنان به دنبال افزایش خدمات رسانی و میزان رضایت بخشی این افراد هستیم.
گفتنی است مرکز حمایت از معلولان ضایعه نخاعی شهرری اولین تشکلی است که با هدف ارائه خدمات ICF( ارزیابی معلول) با عضویت 328 معلول ضایعه نخاعی شکل گرفته است و خدمات حمایتی از جمله کاردرمانی، مشاوره، سلامت و بهداشتی به اعضاء ارائه می کند.
آئین افتتاح از این مرکز با حضور شهردار و مدیران ارشد شهرداری منطقه 20، مدیر اداره بهزیستی شهرری و تعدادی از معلولان ضایعه نخاعی شهرری برگزار شد.

 

46231

 

کد خبر 609522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =