تسنیم نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تمدن دینی استفاده از انرژی هسته‌ای را حق می‌داند، همچنین الگوهای شهرسازی و مسکن را متعالی می‌سازد.

سعید جلیلی عصر امروز در همایش سراسری مدیران کانون‌های بسیج مهندسین عمران و فرماندهان بسیج وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: وقتی صحبت از تمدن سازی و تمدن اسلامی می‌شود یعنی نرم افزار دینی هدایتگر سخت افزار باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در رابطه ویژگی‌های تمدن دینی افزود: تمدن دینی اجازه سلاح هسته‌ای نمی‌دهد اما استفاده از انرژی هسته‌ای را حق می‌داند، همچنین تمدن دینی از یک سو الگوهای شهرسازی و مسکن را متعالی می‌سازد و از سوی دیگر اجازه نمی‌دهد خانواده‌ای از حق مسکن محروم باشد.

وی با بیان اینکه طبق قانون مسکن حق مردم و کمک به تامین آن وظیفه دولت است، خاطرنشان کرد: کسانی که فکر می‌کنند با الگوی لیبرال سرمایه داری می‌توانند مشکل مسکن را حل کنند باید به تاثیر همین الگو در بحران اقتصادی 2008 آمریکا توجه کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مسکن محل آرامش خانواده است و حل مشکل اجاره نشینی کمک به تامین آرامش خانواده‌ها است.

وی با بیان اینکه گران شدن مسکن از یک سو هزینه خانواده‌های بدون مسکن را افزایش می‌دهد و از دیگر سو فاصله آنها را با خانه‌دار شدن بیشتر می‌کند، افزود: زمانی که مسکن با قیمت مناسب برای محرومان تولید می‌شود رشد اقتصادی و عدالت به صورت همزمان تامین می‌شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: می‌توان به طرح‌های قبل ایراد داشت مشروط به آنکه طرح بهتری جانشین شود ولی نمی‌توان کشوری را که سالانه یک میلیون مسکن جدید نیاز دارد در خلأ و بدون طرح رها کرد.

وی ادامه داد: ظرفیت تولید مسکن در کشور نه تنها می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکل مسکن، اشتغال و خروج از رکود را حل کند بلکه این توانایی را دارد که در بسیاری از بازارهای منطقه و دیگر نقاط جهان حضور پررنگ داشته باشد.

جلیلی در پایان تصریح کرد: تجربه حضور 10 سال پیش این بخش در آمریکای لاتین توانست برای کشور ارز آوری، اشتغال و صادرات کالا و خدمات مهندسی داشته باشد.

29214

کد خبر 610197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام US ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
  12 2
  ایشون ظرفیت بالایی در این امر دارند
 • بی نام A1 ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
  11 2
  ایشون که تبهر خاصی در انرژی هسته ای دارن