ایسنا نوشت:«شیخ جعفر شجونی در روزهای پایانی عمر آخرین گفت‌وگویی انجام داد و جالب آن که او هم به­ سان الیاس حضرتی از تعطیلی وزارت ارشاد سخن راند. البته عضو تازه درگذشته جامعه روحانیت مبارز بر خلاف نماینده مردم تهران، زبان به کنایه نمی‌چرخاند و نظرش این بود که وزارت ارشاد باید تعطیل و کارهای فرهنگی به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شود.»

شجونی همچنین مشخصا درباره علی جنتی با گفتن این­ که «ما آخوندها همیشه به طرف آخوندها غش می­‌کنیم. اصلا وقتی او با پدرش که یکی از چهره­‌های شاخص و وفادار به ارزش­‌های اسلامی است، هم­صدا نیست، نشان می­‌دهد که حضورش در دولت اسلامی نامناسب است. اصلا من مانده­‌ام به­‌ کار گیری فردی مثل علی جنتی که همه می­‌دانند چطور فکر می­‌کند و چه کارهایی را انجام می­‌دهد، چه دلیلی دارد.» او علی جنتی را فاقد شایستگی برای تصدی وزارت معرفی می­‌دانست:

گزیده این پرسش و پاسخ را در زیر می‌خوانید:

- کلا وزارت ارشاد جایی است که وزیرش را خراب می­‌کند.

- من هم مثل هر مسلمان دیگری ناراحت می­‌شوم که در کنسرت­‌ها یک سری کارهایی انجام می­‌شود که با شئونات دین هم­خوانی ندارد.

- به تازگی هم دیده شده که جلوی دانشگاه­‌ها کتاب­‌هایی می­‌فروشند که علیه خدا و پیغمبر چاپ شده­‌اند.

- ما آخوندها همیشه به طرف آخوندها غش می­‌کنیم.

- وقتی علی جنتی با پدرش که یکی از چهره­‌های شاخص و وفادار به ارزش­‌های اسلامی است، هم­صدا نیست، نشان می­‌دهد حضورش در دولت اسلامی نامناسب است.

- مانده­‌ام به­ کار گیری فردی مثل علی جنتی که همه می­‌دانند چطور فکر می­‌کند و چه کارهایی را انجام می­‌دهد، چه دلیلی دارد جز این که بگوییم آقای رئیس­‌جمهور در انتخاب مسئولان دولتی دقت لازم را نداشته­ است.

- علی جنتی با آیت­‌الله جنتی هزار فرسنگ فاصله دارد و این مسأله کافی است تا نتوانیم به چنین فردی اعتماد کنیم.

- سوال من این است کسی­ که نمی­‌داند باید در شهرهای مذهبی کنسرت برگزار شود و رقص مردمی که مثلا در مشهد و قم زندگی می­‌کنند، جایز نیست، چطور می­‌تواند در مملکت اسلامی وزیر ارشاد شود؟

- من شنیده­‌ام که در کنسرت­‌ها می­‌رقصند و ای­کاش که این حرف­‌ها دروغ باشد.

- انصاف حکم می­‌کند که جنتی را زیاد تخریب نکنیم. کلا هر کسی که در کشور ما وزیر ارشاد می­­‌شود، قدم به میدانی می­‌گذارد که پر از خطر است.

- اصلا چه اصراری هست که وزارت­خانه­‌ای با نام ارشاد داشته­ باشیم؟

- مشکل همین است که امور فرهنگی را به­ جای این­ که به نهادهای فرهنگی و سازمان تبلیغات اسلامی بسپاریم، وزارت ارشاد را تشکیل داده­‌ایم. برای این­ که مشکلات تکرار نشود و مثلا یک آخوندی در مقام مدیر کل ارشاد خرم­‌آباد، امام­‌جمعه مشهد را داعشی معرفی نکند، راهی به غیر از تعطیلی وزارت ارشاد نداریم.

- ارشادی­‌ها با بودجه­‌های کلان هر کاری که دلشان می­‌خواهد را انجام می­‌دهند؛ آن­ هم در حالی­ که در فعالیت­‌هایشان نه اثری از ارشاد دیده می­‌شود و متأسفانه نه خبری از اسلام.

- در پایان به شما توصیه می­‌کنم که درباره فواید تعطیلی وزارت ارشاد بحث کنید تا انشاءالله در دولت بعدی دیگر وزارت­خانه­‌ای با این عنوان نباشد.

۲۹۲۹

کد خبر 610847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =