تسنیم نوشت: تولیت آستان حضرت امام خمینی (ره) با تأکید بر لزوم حفظ وحدت در جوامع اسلامی گفت: وحدت رمز موفقیت و عزت در جوامع اسلامی است.

حجت‌الاسلام  سیدحسن خمینی شب گذشته در سی‌امین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که با موضوع «وحدت و ضرورت مقابله با جریان‌های تکفیری» در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار داشت: ولادت پیامبر اسلام(ص) که بهانه خلقت آدم است، بزرگترین روز در تاریخ بشریت است؛ زیرا پیامبر، انسان کامل و شخصیت بزرگواری است که کائنات را به جنبش در می‌آورد.

وی افزود: دین پیامبر دین جهان‌شمولی است که یک ویژگی ممتاز دارد و آن فرهنگی است که قابلیت انطباق با سنت‌های مختلف را دارد.

تولیت آستان حضرت امام خمینی (ره) با تأکید بر اینکه فرهنگ اسلام با سبک‌های مختلف خودش را تطبیق می‌دهد گفت: از آن سویِ اندونزی تا مغربِ عربی سنت‌های بسیار مختلفی در درون تمدن و فرهنگ اسلامی زندگی می‌کنند اما این قدرت تمدن اسلامی است که با انواع و اقسام فرهنگ‌ها همسانی می‌کند.

‌سید حسن خمینی با اشاره به اینکه اسلام در هر کشوری فرهنگ همان کشور را به خود گرفته است تصریح کرد: وقتی اسلام به ایران آمد ایرانی شد، وقتی به عرب رفت عربی شد ولی نه به این معنی که ماهیت خودش را از دست داده باشد بلکه به این معنی که مانند باران رحمت، سنت‌های آن‌ها را به سمت ارزش‌های خود متوجه کرده است.

وی در پایان با یادآوری فرمایشات امام راحل(ره) مبنی بر وحدت میان تمام گروه‌ها، طوائف، اقوام و مسلمانان خاظرنشان کرد: کشورها و جوامع اسلامی باید از تفرقه و اختلاف دوری کرده و بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شوند؛ چرا که وحدت مهم‌ترین دستور خدا برای کسب عزت اسلامی است.

29219

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 612518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =