مهر نوشت: سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه با ردّ پیشنهاد اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد: مسکو به همکاری با اتحادیه اروپا به زیان کشور سومی از قبیل آمریکا علاقه ای ندارد.

به گزارش تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز در اظهاراتی اعلام کرد: روسیه مایل به دوستی با اتحادیه اروپا علیه آمریکا نیست.

«دیمیتری پسکوف» در این باره گفت: مسکو به همکاری با اتحادیه اروپا به زیان کشور سومی از قبیل آمریکا علاقه ای ندارد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه ادامه داد: ما نمی‌ توانیم با ایده دوستی با یک گروه علیه گروه دیگر موافق باشیم؛ چنین رویکردی در راستای برآورده سازی منافع ما به شمار نمی آید.

اظهارات کنونی پسکوف در اشاره به پیشنهاد «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا است که در گفتگو با روزنامه «وال استریت ژورنال» گفته بود که اروپا می تواند با روسیه علیه آمریکا در دوران «دونالد ترامپ» متحد شود.

وی در ادامه تصریح کرد: نکته اول اینکه ما هنوز نمی‌ دانیم سیاست‌ های مورد نظر دولت ترامپ چیست؛ و بعد اینکه روسیه از دیرباز خواستار روابط خوب با اتحادیه اروپا بوده؛ اما در حال حاضر هیچ رابطه‌ ای میان طرفین برقرار نیست.

پسکوف تأکید کرد: البته معتقدیم به نفع مسکو و بروکسل و کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که هرقدر زودتر راهی را برای آغاز مجدد گفتگوهای دوجانبه بیابند.

52311

کد خبر 612650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =