تسنیم نوشت: بر اساس جداول درآمدهای مالیاتی دولت، تا مهر ماه سال جاری کارکنان بخش عمومی و بخش خصوصی مجموعا پنج هزار ۴۰۰میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده‌اند.

کارکنان بخش عمومی(حقوق بگیران دولت) در هفت ماهه نخست سال جاری 2هزار 900میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده‌اند که این رقم نسبت به مصوب قانون بودجه 95، 300میلیارد تومان بیش تر بوده است. گفتنی است این رقم نسبت به عملکرد 7 ماهه در سال 94 ، رشد 35 درصدی داشته است.

همچنین کارکنان بخش خصوصی تا مهر ماه دو هزار 500 میلیارد تومان مالیات بر درآمد پرداخت کرده‌اند که این رقم نسبت به قانون بودجه سال جاری حدود 100میلیارد تومان بیشتر بوده است.

این رقم نیز نسبت به عملکرد سال 94 درهفت ماه نخست، رشد 19درصدی را تجربه کرده است.

همچنین از بخش مشاغل آزاد تا مهرماه، حدود دو هزار 500میلیارد تومان مالیات بر درآمد اخذ شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 درصد رشد داشته است.

بر این اساس کل مالیات بر درآمد 7 ماهه نخست سال جاری رقم هشت هزار و 300میلیارد تومان بوده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با 27 درصد رشد همراه بوده است.

کل درآمدهایی مالیاتی دولت در مدت ذکر شده رقم 51هزار میلیارد تومان بوده که به این ترتیب حقوق بگیران حدود ده درصد درآمد مالیاتی دولت را تامین کرده‌اند.

35225

کد خبر 612871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۶
    1 0
    درامد کسب کرد اما از همسال من بدبخت که خرج زنگیم را درنمی اورم و همیشه نصف شکمم گشنه است باید در سال سه میلیون مالیات بدم