میزان نوشت: سامان سالور کارگردان سینما از روند تکراری جشنواره فجر انتقاد کرد.

سامان سالور در خصوص حضور خود در جشنواره فیلم فجر امسال گفت: «متاسفانه امسال در جشنواره فیلم فجر حضور ندارم. در حال حاضر دو پروژه را برای شروع آماده دارم اما هیچ کدام از آنها به فجر نخواهد رسید.»

او ادامه داد: «فیلمسازی کمی سخت و گران شده و از طرفی من کارگردانی هستم که می‌خواهم اثر را با کمترین ضریب اشتباه تولید کنم. این وسواس من در امر فیلمسازی باعث شده تا برای ساخت یک اثر از شتابزدگی‌های مرسوم دور باشم.»

کارگردان فیلم «سیزده 59» از شروع پروژه جدیدش خبر داد و تصریح کرد: «در حال حاضر مراحل آماده سازی فیلم جدیدم با نام «ملکه موریانه‌ها» را در پیش دارم. فیلمنامه این اثر رو به پایان است و برای تولید آن در حال مذاکره هستیم.»

سالور در همین راستا افزود: «همه چیز در خصوص زمان اکران «ملکه موریانه‌ها» و یا ارسال آن به فجر بستگی به شرایط تولید اثر دارد. به احتمال بسیار زیاد اردیبهشت ماه سال آینده تولید فیلم را شروع خواهیم نمود.»

کارگردان فیلم «آمین خواهیم گفت» هدف تولید خود را فراتر از جشنواره فیلم فجر دانست و اضافه کرد: «با توجه به چهار تا پنج تجربه‌ای که در فجر داشتم، احساس می‌کنم جشنواره فیلم فجر محل مناسبی برای ارائه اثرم نیست و من برای اتفاقاتی بزرگ‌تر فیلمم را آماده می‌کنم.»

او با انتقاد از روند برگزاری جشنواره فیلم فجر اذعان کرد: «روندی که جشنواره در پیش گرفته و سیاست‌های اعمال شده از نظر من مناسب نیست و جشنواره را به اتفاقی قابل پیش بینی تبدیل کرده است. متاسفانه این جشنواره به کارگردان‌های جوان و سوژه‌های جسور توجه چندانی نمی‌کند و همین اتفاق دلزدگی‌های فراوانی را برای امثال من ایجاد کرده است.»

57243

کد خبر 613510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =