ایرنا نوشت: منابع خبری روز یکشنبه گزارش کردند که تروریست های حاضر در اطراف فوعه و کفریا در ادامه نقض توافق برای خروج غیر نظامیان از این دو شهرک سوریه، تعدادی از اتوبوس هایی را که برای خروج غیر نظامیان به این دو شهرک شیعه نشین اعزام شده بودند، به آتش کشیدند.

به گزارش پایگاه خبری العهد، پنج دستگاه اتوبوس برای خروج غیر نظامیان به شهرک فوعه و کفریا اعزام شده بودند که بر اثر تیراندازی گروه های تروریستی جبهه النصره و احرار الشام، به آتش کشیده شدند.

بر اساس گزارش العهد، اختلاف عناصر جبهه النصره و احرار الشام بر سر خروج غیر نظامیان از شهرک های فوعه و کفریا باعث تبادل آتش میان این دو گروه تروریستی شده است.
بر اساس توافق جدید صورت گرفته خروج تروریست ها از شرق حلب همزمان با خروج غیر نظامیان از دو شهرک فوعه و کفریا صورت خواهد گرفت.
بر اساس گزارش پایگاه خبری الحدث نیوز، توافق جدید در سه مرحله انجام می شود که در مرحله نخست در مقابل خروج یک هزار و 250 غیر نظامی از فوعه و کفریا نیمی از تروریست های باقی مانده از شرق حلب خارج می شوند و در مرحله دوم در مقابل خروج یک هزار و 250 غیر نظامی دیگر از فوعه و کفریا، نصف دیگر تروریست ها از شرق حلب خارج خواهند شد و در مرحله سوم نیز در مقابل خروج یک هزار و 500 غیر نظامی از فوعه و کفریا، یک هزار و 500 نفر نیز از دو منطقه الزبدانی و مضایا خارج خواهند شد.
توافق برای خروج تروریست ها از بخش های شرقی حلب پنجشنبه هفته گذشته صورت گرفت؛ اما جمعه گذشته ارتش سوریه عملیات خروج تروریست را به دلیل پایبند نبودن گروه های مسلح به شرایط توافق متوقف کرد.
عملیات خروج افراد مسلح از بخش شرقی شهر حلب به حومه غربی آن از طریق گذرگاه الراموسه با نظارت هلال احمر سوریه و کمیته بین المللی صلیب سرخ انجام می شود.
طبق توافق دولت و گروه های مسلح، تروریست ها تا رسیدن اتوبوس ها و آمبولانس ها به مناطق فوعه و کفریا در حومه ادلب در حومه جنوب غربی حلب خواهند ماند، اما گروه تروریستی
«احرار الشام» تلاش می کند مانع رسیدن اتوبوس ها و آمبولانس ها به این دو منطقه شود.
به گزارش منابع سوری، 9 هزار و 79 نفر از افراد مسلح و خانواده های آنها از پنجشنبه گذشته تا صبح جمعه طی 10 مرحله از طریق گذرگاه الراموسه به غرب حلب منتقل شده اند.

4949

کد خبر 613601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =