۰ نفر
۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰

ایسنا نوشت: در حالی که قرار است امروز (دوشنبه) وزیران خارجه اتحادیه عرب نشست فوق‌العاده‌ای را درباره حلب برگزار کنند، کشورهای شورای همکاری خلیج فارس مصوبه‌ای را در محکومیت "جنایت‌های جنگی" در حلب به شورای وزارتی این اتحادیه ارائه می‌دهند.


به گزارش سایت ارم نیوز، منابع دیپلماتیک عربی اعلام کردند که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس مصوبه‌ای را به شورای وزراتی اتحادیه عرب ارائه خواهند کرد که در آن اقدامات نظام سوریه و هم‌پیمانانش در حلب محکوم شده است.

قرار است وزیران خارجه عرب امشب نشست فوق‌العاده‌ای را درباره حلب سوریه برگزار کنند.

در متن مصوبه پیشنهادی شورای همکاری خلیج فارس ادعا شده است: "نظام سوریه و هم‌پیمانانش در شهر حلب "جنایت جنگی" مرتکب شده و قوانین بین‌المللی انسانی را نقض کرده‌اند. ما خواهان اتخاذ تمامی اقدامات علیه کسانی هستیم که در این جنایت‌ها شرکت کرده‌اند."

در این مصوبه از شورای امنیت خواسته شده که به مسئولیت‌های خود درباره حفظ امنیت و صلح بین‌المللی عمل کرده و برای اجرای قطعنامه‌های ۲۲۵۴ و ۲۲۶۸ درباره آتش‌بس در سرتاسر سوریه تلاش کند.

در این مصوبه از کشورهای عضو اتحادیه عرب خواسته شده که با همکاری دیگر کشورهای جهان برای فشار آوردن فوری بر نظام سوریه و هم‌پیمانانش جهت توقف تجاوز نظامی در حلب و صدور قطعنامه جدی از سوی شورای امنیت جهت توقف نهایی جنگ و ازسرگیری روند سیاسی نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

در این مصوبه از جامعه جهانی نیز خواسته شده تا بر نظام سوریه برای بازگشایی گذرگاه‌های انسانی جهت امدادرسانی به غیرنظامیان فشار بیاورند.

شکست بزرگ مخالفان سوریه در شرق حلب و کنترل کامل ارتش سوریه بر این منطقه کشورهای عربی و دیگر کشورهای حامی شورشیان را واداشته تا برای نجات مخالفان دست به کار شده و به بهانه حفظ جان غیرنظامیان خواهان آتش‌بس در حلب شوند. این در حالی است که ارتش سوریه از آغاز عملیات خود در شرق حلب گذرگاه‌های انسانی را برای خروج افراد مسلح و خانواده‌هایشان از این منطقه ایجاد کرده بود و هزاران فرد مسلح و غیرنظامی از شرق حلب خارج شده‌اند. کشورهای غربی و آمریکا و هم‌پیمانانشان همچنان اذهان عمومی جهان را فریب داده و ارتش سوریه را به جنایت جنگی در حلب متهم می‌کنند.

52310

کد خبر 613757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =