خانه ملت نوشت: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترور سفیر روسیه در ترکیه در حقیقت حمله حامیان تروریسم تکفیری به خاک روسیه و خاک ترکیه به تلافی همگرایی تهران،آنکارا و مسکو است.

محمد جواد جمالی نوبندگانی گفت: ترور «آندری کارلوف» سفیر روسیه در آنکارا اقدامی انفرادی نبوده و قطعا از پشتوانه های اطلاعاتی و عملیاتی برخوردار بوده است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: تحلیل رسانه های غربی نشان می دهد که رژیم سعودی، آمریکا و کشورهای اروپایی از همگرایی ایران،ترکیه و روسیه به شدت خشمگین هستند.

وی در ادامه افزود: ترور سفیر روسیه احتمالا با مشارکت سیا و حتی برخی افسران ناتو انجام گرفته تا قدرت مانور کرملین در معادلات جنگ سردی که غرب دنبال می کند ، محدود شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مساله اساسی برای حامیان تروریسم این است که توطئه های آنها در شورای امنیت تاکنون با وتوی روسیه مواجه شده و مسکو در میدان جنگ سوریه مقتدرانه در ائتلاف دمشق حاضر بوده است.

وی تصریح کرد: ترور سفیر روسیه در ترکیه در حقیقت حمله حامیان تروریسم تکفیری به خاک روسیه و ترکیه به تلافی همگرایی تهران،آنکارا و مسکو است.

جمالی نوبندگانی گفت: برخلاف محاسباتی غربی ، کرملین با ترور سفیر روسیه در همگرایی برای جنگ با تروریسم راسخ تر می شود تا در مقابل غرب اعاده حیثیت کند.

وی با اشاره به ماجرای ساقط شدن جنگنده روسیه در آسمان سوریه گفت: روسیه نشان داده است که در جنگ با تروریسم حاضر به مماشات نیست.

این نماینده مجلس دهم گفت: ترور سفیر روسیه توسط یک نیروی امنیتی در فضای پساکودتا ترکیه نشان می دهد که به موازات جریان گولن جریان خطرناک دیگری تا عمق دستگاه های اطلاعاتی این کشور نفوذ کرده اند.

وی در ادامه افزود: جریانات مشکوک که با سیا و رژیم سعودی در ارتباط هستند ممکن است بر علیه شخص اردوغان وارد عمل شوند و تهران به شدت نگران این مساله است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بشاراسد،رئیس جمهوری سوریه بارها به ترکیه و کشورهای منطقه هشدار داده بود که تروریست ها یقه کشورهای حامی خود را می گیرند و ما نتیجه این اتفاق را امروز لمس می کنیم.

29211

کد خبر 614237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =