سپاهان با حذف تیم فرکی راهی نیمه‌نهایی شد‌

به گزارش تسنیم، تیم فوتبال سپاهان اصفهان درچارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال با غلبه بر سایپا به جمع ۴ تیم نهایی جام راه پیدا کرد.

دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و سایپا درچارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران از ساعت 13:30 امروز در ورزشگاه نقش جهان آغاز شد.

در این دیدار تیم سپاهان با ترکیب مهدی امینی، شجاع خلیل‌زاده، موسی کولیبالی، میلاد سرلک، فرید بهزاد کریمی، طالب ریکانی، جلال علی‌محمدی، محمود قائد رحمتی، مهرداد محمدی، احسان حاج صفی و عارف غلامی به میدان آمده است.

برای سایپا هم حامد فلاح‌زاده، سیامک کوروشی، سجاد مشکل‌پور، سعید لطفی، امید خالدی، علی علیزاده، روزبه شاه علیدوست، رضا جعفری، محمد سلطانی‌مهر، علی زینالی، غلامرضا رضایی بازی می‌کردند.

این دیدار با شروع طوفانی سپاهان همراه بود و در همان دقایق ابتدایی روی حرکت یاران ویسی، مهرداد محمدی که در محوطه جریمه سایپا صاحب توپ شده بود با خطای لطفی متوقف شد تا داور به سود سپاهان پنالتی اعلام کند و احسان حاج‌صفی هم با ضربه‌ای مطمئن این فرصت را تبدیل به گل نخست طلایی‌پوشان کرد.

در ادامه سرعت بازی کمی افت پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 20 روی حملات عمقی سایپا و اشتباه کولیبالی مهاجم تیم میهمان در مقابل دروازه سپاهان صاحب موقعیتی خطرناک شد اما مهدی امینی گلر جوان سپاهان با خروج به موقع زوایه را بست و در مرحله بعد هم ضربه مهاجم سایپا را به خوبی دفع کرد.

چند دقیقه بعد سپاهان روی حرکت تیمی می‌رفت که به گل برسد در جایی که یک و دوی علی‌محمدی و حاج‌صفی در نهایت توپ را به بهزادی کریمی رساند اما ضربه نهایی این بازیکن را گل حریف روی خط مهار کرد تا همان نتیجه قبلی پابرجا بماند.

در ادامه هم حملات دو تیم ثمری نداشت تا در نهایت نیمه نخست با همان برتری یک بر صفر سپاهان خاتمه یافت. در این نیمه مهدی امینی گلر جوان سپاهان عملکرد خوبی درون دروازه این تیم به نمایش گذاشت.

نیمه دوم دیدار تحت تاثیر بارش باران در ورزشگاه آغاز شد. در دقیقه 55 بازی مهرداد محمدی بازیکن سپاهان با یک فرار خود را به محوطه جریمه سایپا رساند اما ضربه پایانی این بازیکن را فلاح‌زاده دفع کرد؛ در برگشت هم هیچ یک از بازیکنان سپاهان حضور نداشتند تا از این فرصت استفاده کنند.

در دقایق بعدی حملات سایپا بیشتر شدت بیشتری گرفت و بازیکنان این تیم چندین موقعیت هم خلق کردند که البته چندان جدی نبود. خطرناک‌ترین موقعیت سایپا حرکت غلام رضایی و پاس این بازیکن به لطفی و ضربه موج دار این بازیکن به سمت دروازه سپاهان بود که به شکلی خطرناک به بیرون رفت. چند دقیقه بعد هم روزبه شاه‌علیدوست ضربه‌ای سرکش و سرضرب روانه دروازه سپاهان که کرد این شوت هم از بالای تیرک به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

در اواخر این نیمه سایپا برای جبران نتیجه هجومی‌تر کار را دنبال کرد اما سپاهان هم چشم به ضدحملات داشت و در دفاع مطلق قرار نگرفته بود.اما این پایان کار نبود و در دقیقه 87 رسول نویدکیا روی پاس روبه عقب بهزادی، ضربه‌ای سرکش روانه دروازه سایپا کرد و با تسلیم کردن فلاح‌زاده توپ را به کنج دروازه حریف فرستاد تا صعود این تیم تا حد زیادی قطعی شود.

در دقایق باقیمانده هم بازیکنان سایپا فرصت‌ها را از دست داد تا در نهایت این دیدار با نتیجه 2 بر صفر به سود سپاهان پایان یابد و یاران ویسی با حذف تیم فرکی به جمع 4 تیم نهایی جام حذفی راه یافتند.

46

کد خبر 614332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =