عکس | نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه برگزار شد

نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه در مسکو برگزار شد و طی آن وزرا به سخنرانی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرگئي لاوروف وزير امورخارجه روسيه در ابتدای اجلاس سه جانبه ضمن تشكر از تمام كشورهاي جهان برای محكوم كردن اقدام تروريستي كه منجر به كشته شدن سفير روسيه در آنكارا شد گفت: در نشست سه جانبه بدنبال آن هستيم كه به حل بحران سوريه و كاهش درد و رنج مردم اين كشور و تسهيل ارسال كمك هاي انساندوستانه و ايجاد آتش بس كمك كنيم.

در ادامه دكتر محمد جواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان ضمن تسليت به دولت، ملت و خانواده سفير مقتول روسيه در تركيه اظهار داشت: نشست سه جانبه امروز براي آينده سوريه مهم است، ما بر اين باور هستيم كه بحران سوريه از طريق راه حل سياسي حل و فصل شود و گزینه ديگري براي آن وجود ندارد. وی تاکید کرد: بايد با تروريست ها نه تنها در سوريه بلكه در هر جاي ديگر مبارزه را ادامه دهيم.
دكتر ظريف در ادامه با ابراز خرسندي از كمك به خروج مردم سوريه از مناطق محاصره شده گفت: ما در اين نشست مي خواهيم در خصوص موضوعات مهمي از جمله ارسال كمك هاي انساندوستانه و آتش بس همه جانبه گفتگو كنيم.

چاووش اوغلو وزير امورخارجه تركيه نیز ضمن تسليت به روسيه در خصوص كشته شدن سفير اين كشور در آنكارا، از موافقت مسكو با تشكيل كميته تحقيق مشترك براي بررسي اين موضوع تشكر كرد و گفت: همكاري اين سه كشور در حلب منجر به دستاو دهای خوبی شد. وی ابراز اميدواري كرد كه اين همكاری مناطق ديگر سوريه را نيز شامل شود.

49311

 

کد خبر 614377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =