ایرنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه روز سه شنبه با اشاره به حمله تروریستی به بازار کریسمس در برلین، اعلام کرد که تهدیدهای امنیتی علیه فرانسه به شدت افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، فرانسوا اولاند در نشست خبری مشترک با 'مکی سال' همتای سنگالی خود گفت: 'اوضاع امنیتی علیه فرانسه بصورت بی سابقه ای افزایش یافته است اما به همان اندازه ضریب هوشیاری و بسیج نیروهای امنیتی و اطلاعاتی نیز بالا رفته است.

رئیس جمهوری فرانسه افزود: اتفاقی که شب گذشته در آلمان شاهد آن بودیم، اقدام تروریستی علیه یک کشور نبود بلکه اقدامی تروریستی علیه کل اروپا و حتی برای سراسر جهان به شمار می رود.

اینجا در فرانسه، ما همه شرایط امنیتی را برای جلوگیری از وقوع چنین اقدام تروریستی در نظر گرفته ایم و همه مناطقی که احتمال می رود چنین اقدامی در آنجا صورت گیرد، بویژه بازارهای کریسمس را به شدت زیر نظر داریم.

اولاند تاکید کرد که در گفت و گوی تلفنی مستقیم با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، مراتب همدردی خود و مردم فرانسه را با وی و مردم آلمان اعلام کرده است.

در پی وقوع حادثه تروریستی شب گذشته در برلین پایتخت آلمان، فرانسه تدابیر امنیتی برای پیشگیری از حملات احتمالی در بازارهای کریسمس را افزایش داد.

کامیونی در برلین در یک مرکز گردشگری نزدیک کلیسای « گیدشتنیس' با سرعت وارد بازار کریسمس شد و به شدت با عابران برخورد کرد.

در این اقدام تروریستی 9 نفر کشته و دستکم 50 تن زخمی شدند.

49311

کد خبر 614394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =