ایلنا نوشت: جانشین فرمانده کل ارتش گفت: مهم‌ترین مؤلفهٔ قدرت ملی کشور بنیه‌های علمی آن است و نیروی‌های مسلح متناسب با تهدیدات ظرفیت‌های علمی دفاعی خود را افزایش می‌دهند.

امیر سرتیپ پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش با حضور دردانشگاه هوایی شهید ستاری از روند فعالیت‌های آموزشی و فنی این دانشگاه بازدید کرد.

وی در این بازدید که با حضور امیر نصیرزاده معاون هماهنگ کننده نهاجا برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه هوایی شهید ستاری با تربیت افسران مومن و اندیشمند در بعد هوایی و فنی، خدمات بی‌نظیری به کشور ارائه داده است گفت: شجره طیبه‌ای که این دانشگاه به نظام مقدس ایران اسلامی تقدیم کرده است حاصل تلاش‌ها و مجاهدت‌های دلسوزانه فرماندهان و اساتیدی است که دانش خود را در طبق اخلاص قرار داده‌اند.

امیر پوردستان با اشاره به اقتدار آفرینی علم از دیدگاه امام علی (ع) افزود: اگر کشوری به سلاح علم مجهز باشد مقتدر، مستقل و پایدار خواهد بود و هیچ کشور بیگانه‌ای به خود اجازه تهدید، تحریم و نفوذ را نخواهد داد.

وی با بیان اینکه جنگ امروز جنگ علم و دانش است اظهار داشت: مهم‌ترین مؤلفه قدرت ملی کشور بنیه‌های علمی آن کشور است، اگر نیروی مسلح مجهز به سلاح علم نباشد یارای مقابله با دشمن را نخواهد داشت. بنا بر این نیروی‌های مسلح متناسب با تهدیدهای دشمن ظرفیت‌های علمی دفاعی خود را افزایش می‌دهند.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به مؤلفه‌های تهدید گفت: تهدیدی که امروز در مقابل ما وجود دارد جنگ ترکیبی است که پس از جنگ جهانی دوم اتاق‌های فکر و کانون‌های آینده پژوهی آمریکا با طراحی جنگ‌های ترکیبی سعی در تصرف کشورهای هدف در کوتاه‌ترین زمان ممکن را داشت.

وی ادامه داد: در این شیوه از جنگ، دشمن با استفاده از تمام ابزار‌های خود از جمله جنگ سخت، جنگ نرم، ظرفیت‌های رسانه‌ای و دیپلماتیک، سعی در تصرف کشور‌ها دارد. برنامه‌ای که کشور آمریکا سعی داشت پس از انقلاب، ایران اسلامی را درگیر خودش کند و در ابتدا با تحریم کردن اقتصاد ایران و مسدود کردن راههای ارتباطی با سایر کشور‌ها و همچنین با ساماندهی تروریست‌ها برای ترور عناصر تأثیر گذار و انقلابی کشور و بعد هم با روشن کردن آتش جنگ با رژیم بعثی در ایران اجرا کرد که به پاس خون شهدا و ایثارگری و جانفشانی رزمندگان موفق به این امر نشد.

امیر پوردستان بیان داشت: این کشور امروز هم با همین شیوه و با بازیگران جدید امثال تکفیری‌ها و ایجاد جنگ نیابتی در منطقه، نقض برجام و جنگ نرم که مخاطب اصلی آن جوانان کشور است ادامه می‌دهد.

وی در پایان به مسئولیت سنگین جوانان و دانشجویان کشور و بخصوص دانشجویان دانشگاه‌های نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: شما وارثان شهدای بزرگی همچون شهیدان بابایی، اردستانی، ستاری و دوران‌ها هستید، پرچم اسلام امروز در دستان شماست و این مسئولیت بسیار بزرگی است که لازمهٔ آن بصیرت و آگاهی و صبوری است.

گفتنی است امیر سرتیپ پوردستان در بدو ورود به دانشگاه هوایی شهید ستاری و با حضور در مزار شهدای گمنان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

29211

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 614697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =