ایسنا نوشت: سخنگوی قوه قضاییه درباره موضوع فیش‌های نجومی، گفت: در این زمینه بیش از 20 نفر دعوت یا احضار شدند که ممکن است برخی از احضاریه‌ها رسمی نباشد. از اعضای صندوق توسعه ملی در بین احضارشدگان بودند و موضوع در حال بررسی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در حاشیه دیدار با رییس کمیسیون تحقیق و بازرسی جمهوری ارمنستان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر عدم ابلاغ حکم پرونده بابک زنجانی به وکیلش و اینکه وکیل متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی بیان کرده که پرونده باید به شعبه هم عرض ارسال می‌شده، ولی اکنون به شعبه دادگاه بدوی ارسال شده است، گفت: به طور طبیعی وقتی پرونده از دیوان عالی بر می‌گردد چنانچه نیاز به ضمائم و یا کسر آماری باشد به شعبه بدوی برمی‌گردد که ممکن است فاصله زمانی داشته باشد. من اطلاعی ندارم، اگر به شعبه هم عرض برگردد همه مطلع می‌شوند.

وی درباره عدم ابلاغ حکم پرونده بابک زنجانی به وکیلش نیز گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

سخنگوی قوه قضاییه درباره موضوع فیش‌های نجومی، اظهار کرد: در این زمینه بیش از 20 نفر دعوت یا احضار شده‌اند که ممکن است برخی از احضاریه‌ها رسمی نباشد. از اعضای صندوق توسعه ملی در بین احضار شدگان بودند و موضوع در حال بررسی است.

وی گفت: سازمان بازرسی یکسری لیست‌هایی را داده و سایر دستگاه ها هم لیست هایی را ارایه دادند که در حال راستی آزمایی این لیست ها هستیم؛ زیرا برخی از آنها خوداظهاری افراد بوده و ما در حال انطباق با قانون و با واقعیت هستیم.

وی درباره شکایت علی مطهری علیه مقام قضایی در مشهد که به دادسرای روحانیت ارجاع شده نیز گفت: اصلا از این موضوع اطلاعی ندارم و رسیدگی من در حیطه بررسی نامه ریاست جمهوری بوده است.

محسنی اژه‌ای درباره ناپدید شدن یک توریست فرانسوی حدود چهار ماه پیش در دشت کویر که اخیرا سخنگوی وزارت خارجه نیز در این باره توضیحی ارائه داده بودند، گفت: اگر موردی توسط مقامات قضایی و انتظامی دستگیر شوند چه داخلی و چه خارجی حتما به خانواده شخص اطلاع خواهیم داد، اگر این شخص خارجی باشد به سفارتخانه و خانواده او اطلاع خواهیم داد و تاکنون موردی به ما اعلام نشده است.

انتقاد از رفتار مغرضانه سازمان های بین المللی

مهر نوشت: معاون اول قوه قضائیه باانتقاد از رفتارمغرضانه سازمانهای بین المللی گفت: این سازمان ها نه تنها برای حل اوضاع جنگ دربرخی ازکشورها فعالیت نمی کنند بلکه درجهت منافع کشورهای قدرتمند حرکت می کنند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای در دیدار با رئیس بازرسی و نظارت ارمنستان گفت: دیدارها برای هر دو کشور و اهداف انسانیت مفید باشد. توسعه بهتری نسبت به گذشته در روابط بین دو کشور دیده می شود.

آقوان هوسپیان، رییس کمیته تحقیق و بازرسی کل جمهوری ارمنستان گفت: چند سال اخیر تفاهم نامه ای امضا کردیم که در تاریخ قضایی ارمنستان بسیار ویژه و خاص بود.

وی افزود: تفاهم نامه های قضایی باید در راستای اهداف جامعه بشری و خدمت به ملت باشد.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه قضایی بین دو کشور گفت: در این راستا سفر اخیر گام مهمی در ایجاد توسعه های بیشتر فراهم می کند.

اژه ای در ادامه این دیدار گفت: در دیدار قبلی به گرفتاری های بشر اشاره و بر راه های رفع موانع رسیدن به کمال عالی انسانیت تاکید شد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: متاسفانه دنیا امروز گرفتار جنگ و جنایت های بی شمار است و سازمان های بین المللی نه برای پیشگیری و حل مشکلات بلکه درجهت منافع کشورهای قدرتمند قرار گرفته اند.

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به ناامنی های اخیر گفت: اگرچه در بسیاری از کشورهای منطقه جنگ حاکم است اما کشورهای ارمنستان و ایران از امنیت خوبی برخوردار هستند.

اژه ای به اهمیت نظارت و بازرسی اشاره کرد و گفت: با امر نظارت است که کجی ها و فسادها شناسایی و از بین می روند. فسادها می تواند موجب فروپاشی کشورها را فراهم کنند.

وی افزود: بازرسی به این معنا نیست که مچ مفسدی گرفته شود بلکه به معنای نظارت و بازرسی بر عملکردها است. اگر نظارت نباشد امکان گرایش به فسادها وجود دارد.

۴۷۴۷

کد خبر 615687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =