ایلنا نوشت: برخی از آرایشگران در واحدهای مسکونی خود فعالیت می کنند، اصناف و اتحادیه اجازه ورود به منزل مسکونی را ندارند، در نتیجه از نظارت هم مصون هستند.

طبق گفته‌های رئیس سازمان تعزیرات حکومتی 10 هزار آرایشگاه غیر مجاز در تهران فعالیت می‌کنند که از جزئی‌ترین تا کامل‌ترین خدمات را ارائه می‌دهند. از طرفی نرخ‌های ارائه شده در آرایشگاه‌های زنانه قانونمند نبوده و حتی در برخی نقاط شهر نجومی است که مهم‌ترین علت آن فعالیت آرایشگاه های خانگی است که نرخ هایی به دلخواه خود دریافت می‌کنند.

ابراهیم درستی، مدیر بازرسی اتاق اصناف تهران در این باره می گوید که برخی از آرایشگران در واحدهای مسکونی خود اقدام به این کار کرده اند که اصناف و اتحادیه اجازه ورود به منزل مسکونی را ندارند در نتیجه از نظارت اصناف مصون هستند.

او از مردم می خواهد که به هر آرایشگاهی مراجعه نکنند و تنها به مراکزی مراجعه کنند که صاحب پروانه است و زیر نظر اتحادیه فعالیت می کند.

همچنین شهربانو عابدی-نایب رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه- در پاسخ به این پرسش که آخرین نرخ مصوب اتحادیه در چه سالی برای آرایشگاه ها ارسال شده است، می گوید: آخرین نرخ مصوب در سال 93 به این مراکز ارسال شد؛ بنابراین آرایشگاه ها باید بر اساس همین نرخ کار کنند و دریافت مبالغ بالاتر از نرخ مصوب مستلزم برخورد قانونی با این واحدها است.

با نگاهی به نرخ‌های مصوب اتحادیه برای آرایشگاه‌ها و مقایسه آن با وجوهی که این مراکز در مناطق مختلف شهر از مردم دریافت می کنند؛ تخلفات بسیاری دیده می شود که مهم‌ترین آن تفاوت نرخ عروس بر اساس قیمت اتحادیه و آرایشگاه های شمال شهر است؛اختلاف چند میلیونی قیمت!

جدول زیر گویای اختلاف قیمت نرخ‌های مصوب اتحادیه با نرخ‌های واقعی است:


35225

کد خبر 616387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =