در حاشیه جلسه علنی دوشنبه-6 دی- رئیس مجلس بعد از شوخی با نمایندگان برای رأی دادن، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور را نیز مورد توجه قرار داد و با خنده به او گفت:انگار صندلی‌تان جلو است،‌بفرمایید اینجا. همین کارها را می‌کنید که علیه شما شعار می‌دهند. بفرمایید.

به گزارش خبرآنلاين؛ ماده 35 لايحه برنامه ششم توسعه، موضوعي بود كه موجب شد تا نمايندگان به دليل حساسيت بحث حقوق مسئولان و مقامات،‌ با پيگيري خاصي به بررسي و بيان پيشنهاد بپردازند.

اما زماني كه نوبت به رأي گيري براي يكي از تبصره‌هاي اين ماده رسيد، علي لاريجاني تلاش كرد با شوخي و خنده فضاي مجلس را تلطيف كند تا شايد از اين طريق بتواند نمايندگان را به رأي دادن راغب كند. او خطاب به نمايندگان  گفت: در رآي گيري مشاركت كنيد، ثواب دارد. ‌اقاي زاهدي به بنيه علمي تان لطمه نخورد بفرماييد راي بدهيد.

رئيس مجلس در ادامه شوخيش، چند نماينده ديگر هم بي نصيب نگذاشت و گفت: آقاي پژمانفر بفرماييد،‌مكتبي است اگر راي بدهيد. اقاي تجري هم مثل اينكه مي خواهند راي بدهند براي اسلام خوب است.آقاي يوسف نژاد شما راي بدهيد براي اسلام خوب است،‌براي مازندران هم خوب است. بفرماييد.

البته لاريجاني در بخشي از صحبت‌هايش به اين نكته اشاره كرد كه براساس آماري كه به دستش رسيده است،« در خيلي از رأي گيري ها متوسط بالاي 50 نفر راي ندادند.»

اما طنازي‌هاي امروز رئيس مجلس به همين نقطه ختم نشد. زماني كه قرار بود نمايندگان در رابطه با موضوعي اعلام نظر كنند، لاريجاني، حسينعلي اميري معاون پارلماني رئيس جمهور را نيز مورد الطفات قرار داد و  با اشاره غيرمستقيم به اتفاق حمله و شعار دادن عليه اميري در يزد، با خنده گفت: نماينده دولت آقاي اميري انگار صندليتان جلو است،‌بفرماييد اينجا. همين كارها را ميكنيد كه عليه شما شعار مي‌دهند. بفرماييد.

اين طنازي رئيس مجلس با خنده ساير نمايندگان همراه شد.

29217

 

کد خبر 616388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =