مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از فرآورش بیش از ١٠٩ میلیارد و ٤٩٦ میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه‎های شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در ٩ ماه امسال خبرداد

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، مسعود حسنی با بیان این‎که این مجتمع عظیم گازی با کوله‌باری از دانش و تجربه برای تحقق چشم‌انداز توسعه و رشد اقتصادی کشور گام برمی‌دارد، گفت: متخصصان و کارکنان این مجتمع در ٩ ماه امسال بیش از ١٠٩ میلیارد و ٤٩٦ میلیون متر مکعب گاز را از مخزن مشترک برداشت کرده‎اند.

 وی افزود: این رقم فرآورش گاز در ٩ مه نخست سال ٩٥ نسبت به مدت مشابه پارسال، ٢٢,٧ درصد افزایش نشان می‎دهد. 

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به این‌که هم اکنون ٦٣ درصد از گاز کشور از پالایشگاه‌های پارس جنوبی تامین می‌شود، یادآور شد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه بیش از ٨٧ میلیارد و ٦١٠ میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی شیرین‌سازی شده است. 

حسنی اعلام کرد: در ٩ ماه نخست امسال بیش از ١٤١ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه‌های شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شده که ایشن رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ١٦ درصد رشد داشته است.

 وی با اشاره به نقش مهم مجتمع گازی پارس جنوبی در تولید محصولات جانبی افزود: از ابتدای سال تا پایان آذرماه بیش از ٣٥٦ هزار تن گوگرد در این مجتمع تولید شده است. 

بنا به گفته حسنی هم اکنون ٦٣ درصد از گاز کشور از پالایشگاه‌های پارس جنوبی تامین می‌شود .

 

3535

کد خبر 617639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =