دومین هفته پرشور نمایشگاه‌ها در سال ۹۵

هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی این هفته با افتتاح 40 نمایشگاه در حوزه‌های مختلف به استقبال مخاطبان خود می‌روند.

مهدی درستی: پس از سپری شدن چند هفته نه چندان پرشور به دلیل کم تعداد بودن نمایشگاه‌ها، این هفته با افتتاح 40 نمایشگاه هنرهای تجسمی هفته پرنشاطی را سپری خواهد کرد

این هفته با این تعداد نمایشگاه پس از هفته استثنایی که با افتتاح 44 نمایشگاه همراه بود، جایگاه دوم پرتراکم‌ترین هفته سال از لحاظ تعداد نمایشگاه در شش ماه دوم سال 95 را به خود اختصاص می‌دهد.

همچون هفته‌های متمادی نقاشان با افتتاح 22 نمایشگاه هم رکورد خود را شکستند و هم همچنان بی‌رقیب در صدر هنرهای تجسمی خواهند ماند. سبک‌هایی که هنرمندان این حوزه به سراغشان رفته‌اند، جدای از فضای کلی نقاشی تم‌های تلفیقی نقاشی، ویدئو و نقاشی، عکس را شامل می‌شود.

هنر عکاسی با هشت نمایشگاه به استقبال مخاطبان خود می‌رود، یکی از عکاسان این هفته سبک جدیدی را به کاربرده است و عکس‌های خود را بر تورهایی فلزی به نمایش گذاشته است تا هدف خود را بهتر به مخاطب القا کند. این هفته میزبان نمایشگاه عکس‌های کارگردانان و بازیگران سینمای ایران خواهیم بود. از این هشت عنوان نمایشگاه سه نمایشگاه هم به صورت گروهی برگزار خواهد شد.

مجسمه سازان هم این هفته چهار نمایشگاه برگزار خواهند کرد، که تاکنون بی‌سابقه بوده است.

هنرمندان حوزه معرق، زیورآلات، میکس مدیا و چاپ دستی هم در این هفته تنها به یک نمایشگاه بسنده کرده‌اند.

در این هفته میزبان هنر جدید چقاشی‌های کاوه یاری هستیم که ترکیبی از چکش و نقاشی است. نمایشگاه پیشین کاوه یاری در گالری گلستان با استقبال هنرمندان و هنردوستان برگزار شد. رضا کیانیان درباره نمایشگاه چنین نوشته بود:«نقش برجسته‌های کاوه یاری آدمی را با خود به اساطیر می‌برد. به دنیایی که تازه آدمی به خلاقیت دست یازیده بود...»

در ادامه با جزییات این نمایشگاه‌ها بیشتر آشنا خواهید شد:

گالری آرته: نقاشی‌های پرویز ابیضی با عنوان «لحظه تعلیق» از جمعه 10 تا یکشنبه 19 دی در گالری آرته به نمایش درمی‌آید.

گالری آریانا: نمایشگاه نقاشی ناصر عزیزی ازجمعه10 تا پنجشنبه 16 دی در میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است.

گالری احسان: مرجان توکلی نقاشی‌های خود را با عنوان «دوباره عشق، دوباره هوا، دوباره نفس» از جمعه 10دی به مدت پنج روز در گالری احسان به نمایش درمی‌آورد.

گالری اعتماد یک: رضا حسینی نقاشی‌های خود را جمعه 10 تا سه شنبه 21 دی در گالری اعتماد یک مقابل دید علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

گالری الهه: نمایشگاه نقاشی بابک کبود روز جمعه 10 دی‌ در گالری الهه افتتاح می‌شود و به مدت 10روز از ساعت 16 تا 20 میزبان علاقه‌مندان به هنر است.

گالری ایوان: «عهد عتیق» نمایشگاه نقاشی‌های نارنج کاظمی است که جمعه 10 تا جمعه 24 دی‌ برقرار است.

گالری برسام: نمایشگاه نقاشی با عنوان «فراسوی خیال» آثار فریناز بخشی است که از جمعه 10 دی در گالری برسام به نمایش درمی‌آید.

گالری پروژه های آران: نمایشگاه نقاشی‌های بهزاد خسروی نوری با عنوان «زندگی یک دوره گرد از دریچه سوراخ سوزنی» برپا می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند از جمعه 10 تا دوشنبه 27 دی در گالری پروژه‌های آران از این نمایشگاه دیدن کنند.

گالری افرند: نمایشگاه نقاشی‌های محسن حسین مردی تحت عنوان «دورن گاه» از جمعه 10 دی در گالری افرند برگزار می‌شود.

گالری هفت ثمر: سارا جعفری نمایشگاه نقاشی‌های خود را از جمعه 10 دی در گالری هفت ثمر برگزار می‌کند.

گالری بنفشه: نمایشگاه نقاشی‌های مریم منصوبی از جمعه 10 دی به مدت چهار روز در گالری بنفشه برپا می‌شود.

گالری جرجانی: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رزولوشن»  که سارا علیرضایی آن را گردآوری کرده است و آثاری از سلما بیگدلی و بهاره خرسند در آن به تماشا درمیآید از جمعه 10دی به مدت 10 روز برقرار است.

گالری سایه: «اردیبهشت سرد» نمایشگاه نقاشی‌های فرناز شعار است که از جمعه 10 دی در گالری سایه برپاست

گالری شیرین: دانا نهداران نقاشی‌های خود را با عنوان «تشنج‌های لذت» در گالری شیرین به نمایش می‌گذارد.

گالری مژده: نمایشگاه «این درخت‌ها به دل آدم نزدیکترند...» نقاشی‌های هادی تقی نسب است که از جمعه 10 دی از ساعت 16 تا 20  در گالری مژده افتتاح می‌شود و تا دوشنبه 20 دی ماه دایر خواهد بود.

گالری هور: نمایشگاه نقاشی‌های یعقوب امدادیان از جمعه 10 دی تا یکم بهمن در نگار خانه هور دایر است.

نگارخانه کبیری: نگارخانه کبیری نقاشی‌های مهشید اسماعیل‌پور را با عنوان «کلکسیون هنر» را از جمعه 10 تا چهارشنبه 15 دی به نمایش درمی‌آورد.

گالری راه ابریشم(پارک لاله): نمایشگاه نقاشی، ویدئو هاوار امینی با عنوان «پیاو» از جمعه 10 دی برگزار می‌شود.

گالری ثالث: ‎نمایشگاه «حال کامل» منتخب پوسترهاى سیلک اسکرین مهدى فاتحى در روز جمعه ١٠دى در گالری ثالث افتتاح و تا سه شنبه 21 دی دایر است.

گالری سیحون دو: وحید عزت پناه نقاشی‌خط‌ها و مجسمه‌هایش را با عنوان «خطور» از جمعه 10 تا سه‌شنبه 21 دی در نگارخانه سیحون دو به نمایش درمی‌آورد.

گالری فردا: گالری فردا نقاشی‌خط‌های سهیلا احمدی شمس را با عنوان «افسار نه» روی دیوار می‌برد. این نمایشگاه از جمعه 10 دی به مدت شش روز در گالری فردا برپا می‌شود و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت 16 تا 20 مراجعه کنند.

گالری گلستان: نمایشگاه نقاشی، عکس‌های شهباز سلمانی از جمعه 10 دی در گالری گلستان به نمایش درمی‌آید.

گالری هپتا: نمایشگاه «آهنین‌جانان» مجموعه‌ای از چقاشی‌های کاوه یاری، روز جمعه دهم دی در گالری هپتا گشایش می‌یابد. چقاشی، لغت برساخته‌ای که کاوه یاری خود برای کارهایش برگزیده است، ترکیب واژگان چکش و نقاشی است که بر روش و نوع کار متفاوت کاوه یاری دلالت دارند؛ کارهای او نقاشی‌هایی است که با چکش ودیگر ابزارها بر روی فلز شکل گرفته اند. این نمایشگاه تا چهارشنبه 15دی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری طراحان آزاد: مریم و مرجان بنی اسدی آثار خود با عنوان «دو حضور» را از جمعه 10دی در گالری طراحان آزاد به تماشا می‌گذارند.

گالری دنا: نمایشگاه انفرادی عکاسی «پس نگاره‌ها و نگاره‌ها» که آثار مصطفی دهقانیان را شامل می‌شود از جمعه 10دی در پنج روز برپا می‌شود.

گالری Ag: نمایشگاه انفرادی عکاسی با عنوان «عمامه داران:زندگی طلبه‌های جوان» با ارائه آثاری از بهزاد جایز روز جمعه 10 دی در گالری Ag  افتتاح و تا یکم بهمن برپاست.

گالری اثر: گالری اثر آخرین مجموعه آثار سمیرا علیخانزاده را با عنوان «فراموش‌نشدگان» نمایش می‌دهد. این مجموعه خوانشی دوباره از ارتباط میان هستی و نیستی است. چهره آنان که از میان‌ما رفته‌اند این بار بر تورهایی فلزی همچون اشباحی در حال گذار در مقابل دید مخاطبان قرار می‌گیرند. این نمایشگاه از جمعه 10 دی تا جمعه یکم بهمن در گالری اثر میزبان علاقه‌مندان است.

گالری نگر: نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «زمستان ... است» با نمایشگاه گردانی یلدا جمالی، ماهیار چرمچی به نفع نان‌آوران کوچک و بی‌سرپناهان در گالری نگر برگزار می‌شود. این نمایشگاه که در آن عکس‌های هنرمندان سینمایی نگار آذربایجانی، شیوا ابراهیمی، پندار اکبری، شایسته ایرانی، لیلا برخورداری، لیلا بلوکات، آرام جعفری، امید چرمچی، مهدی رضاخانی، شهره سلطانی، لادن سلیمانی، ملیکا شریفی‌نیا، کوروش سلیمانی، امید صالحی، صادق صفایی، آبا عابدین، غزل صارمی، هادی کاظمی، حجت علیخانی، آرش مجیدی، معصومه کریمی، سام نوری، تهمینه میلانی از جمعه 10 دی به مدت پنج روز به نمایش درمی‌آید.

نگارخانه تابستان (خانه هنرمندان): نمایشگاه گروهی عکس و چیدمان «نهست» پنجشنبه 9 دی ساعت 17 در خانه  هنرمندان ایران ، گالری تابستان گشایش یافت.

در این نمایشگاه 24 عکس از شش عکاس؛ بابک برزویه، بهزاد استادیان، سوسن صمدی، سیاوش محسنی، احمدرضا ناطق الهی و سینا سیاوشان به نمایش در می آید. همچنین چند اثر چیدمان محیطی توسط شهرزاد اکبری در فضای گالری به اجرا در خواهد آمد.

مجموعه عکس‌های این نمایشگاه اشاره به نبودن‍هایی در محیط پیرامون دارد و مخاطب می‍تواند با تامل در عکس‍ها، مصداق این نیستی را در زندگی و پیرامون خود بیاید و نهست روایت شده در عکس را در ذهن و حتی به مرور در زندگی خود هست کند.

گالری دید: نمایشگاه گروهی عکاسی تحت عنوان «هنگام نو 3» از جمعه 10 تا سه شنبه 21 دی در گالری دید میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری «آ»: نمایشگاه گروهی «باله در هوای آزاد» با ارائه آثاری از علیرضا آدم‌بکان، فریدون آو، ایرج اسکندری، مهرداد اسکویی، پوریا پرهیزکار، حسین تمجید، صادق تیرافکن، فاطمه چاوشی، قاسم حاجی‌زاده، شیدا حسن‌پور، خسرو حسن‌زاده، ابراهیم حقیقی، مرتضی خسروی، فرشید داودی، بهرام دبیری، محمدرضا دهشیری، زرتشت رحیمی، مسعود سعدالدین، رسول سلطانی، امید شایان، ساله شریفی، فرشید شیوا، شراره صالحی، هومن صدر، مجتبی طباطبایی، فخرالدین فخرالدینی، شهرام کریمی، مانی کومار، مهرداد محب‌علی، علی ملک، نزار موسوی‌نیا، احسان نصری، آلفرد یعقوب‌زاده و عادل یونسی از جمعه 10 تا دوشنبه 27 دی در گالری «آ» میزبان علاقه‌مندان به آثار این هنرمندان است.

گالری مهروا: نمایشگاه تصویرسازی مصطفی اکبری با عنوان «از راز چشم‌ها» از جمعه 10دی به مدت 10روز در گالری مهروا ادامه دارد.

گالری زیر زمین دستان: آثار ویدئو و چاپ دستی آلما سینایی با عنوان «ماضی مقطع» از جمعه 10 تا سه شنبه 21 دی به نمایش درمی‌آید

گالری ساربان: گالری ساربان میزبان مجسمه‌های قدرت‌الله عاقلی با عنوان «عجایب الخلایق» خواهد بود. علاقه‌مندان به دیدن این نمایشگاه می‌توانند همه روزه بجز سه‌شنبه‌ها مراجعه کنند.

گالری سهراب: نمایشگاه مجسمه‌های مهدی جواهری با عنوان «قاب‌هایی برای صلح» در گالری سهراب افتتاح می‌شود.

گالری شیرین دو: ایمان صبح روان مجسمه‌های خود با عنوان «دره گل مسیری به سوی نور» را جمعه 10 تا 22 دی در گالری شیرین به نمایش می‌گذارد.

گالری ماه: نقاشی، مجسمه‌های رضا امیر یارمحمدی با عنوان «کلاغ‌ها و آدم‌ها» از جمعه 10 دی در گالری برگزار می‌شود.

گالری کاوه: زیور آلات ساره آزدهاک با عنوان «سرنوشت» از جمعه 10دی تا چهارشنبه 15دی در نگارخانه کاوه به تماشا درمی‌آید.

موزه رضا عباسی: نمایشگاه معرق «آوای چوب» از جمعه 10 دی به مدت سه روز در موزه رضا عباسی، برگزار می‌شود. این نمایشگاه گروهی هنرجویان رضا بدیعی شامل 50 اثر معرق (تابلو و میز) است که با تکنیک معرق تفکیک رنگ کار شده است.

گالری ابد: نمایشگاه گروهی میکس‌مدیا با عنوان «سازه‌گاری ناسازه» که توسط زروان روح‌بخشان و محمود محرومی گردآوری شده است، از جمعه 10 دی به مدت 14 روز در گالری ابد به نمایش درخواهد آمد.

58243

کد خبر 617747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =