ایسنا نوشت: دادستان کل کشور به موضع گیری رییس‌جمهور درباره حساب‌های قوه قضاییه واکنش نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در حاشیه مراسم تحلیف کارآموزان قضایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی درباره اظهارات اخیر ریاست‌جمهوری مبنی بر شفاف‌سازی حساب‌های قوه قضاییه، گفت: اصل شفاف سازی حساب‌ها خوب است و بحثی در آن نیست. قوه قضاییه یک بودجه مصوب دارد و تمام مقررات قانونی برای آن برقرار می‌شود و دیوان محاسبات از ریال اول تا آخر آن را بررسی می‌کند.

وی افزود: بخش دوم وجوهی است که اخیرا روی آنها مانور داده می شود که آن هم با اذن مقام رهبری بوده است و صرف هزینه هایی شده است که متاسفانه قوه قضاییه اعتبارات لازم برای آن را نداشته است؛ لذا این حساب ها کاملا مشخص است و از زمان آیت الله یزدی و در دوره آیت الله هاشمی شاهرودی و در زمان کنونی در دوره آیت الله آملی لاریجانی این حساب ها روشن است تا جایی که بنده خبر دارم همه حساب ها بر اساس اسناد و مدارک موجود است.

وی افزود: چون حساب دولتی نیست، دولت نمی‌تواند آن را حساب‌کشی کند، ولی قوه قضاییه می‌تواند در برابر افکار عمومی پاسخگو باشد و از این امر هیچ ابایی ندارد.

منتظری در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مذکور مبنی بر اینکه این حرف‌ها از زبان رییس جمهور خارج شده است، گفت: انسان در مقام سخنرانی گاهی حرف هایی می زند که توجهی به آثار و تبعات آن ندارد و امیدواریم این حرف ها که در این سطح زده می شود رعایت شود تا جامعه در آسایش باشد و اگر هر کدام از مسئولان ابهاماتی دارند می توانند در جلسات خصوصی آن را مطرح کنند.

وی درباره معوقات بانکی نیز گفت: کسانی که معوقات بانکی داشته و شرایط نامناسب اقتصادی دارند، به آن‌ها دولت و بانک مرکزی فرصت پرداخت معوقات‌شان را می دهد، اما کسانی که از پرداحت آن عدول می کنند با آنها باید برخورد شود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره وضعیت اعتصاب غذای آرش صادقی و اینکه آیا اعتصاب غذا موجب تغییر در ایجاد حکم می شود، گفت: دلیل بر این نیست هر کسی که اعتصاب غذا کند در حکمش تغییری ایجاد شود.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 619717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • بی نام A1 ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  10 0
  از آقای منتظری با آن مقام قضایی انتظار صحبت منطقی و قانونی میرود اینکه میفرمایند بودجه قوه قضائیه کافی نیست و آن قوه جهت هزینه های خود مجبور به استفاده از حسابهای قوه قضاییه شده «نمیگوییم شخصی» آیا از نظر قانونی حرف درستی است ؟ مطلقا نه همه قوا باید در هنگام تدوین بودجه سالانه نیاز های خود را از راه قانونی به مجلس قانون گذاری ارائه و از آن دفاع کنند و طبق بودجه مصوب اقدامات خود را سازماندهی کنند ایشان قبول ندارند که کلیه دخل و خرج قوا باید قانونی و قابل ارائه به دستگاههای نظارتی باشد؟اینکه میفرمایند اینها قابل ارائه به عموم مردم است؛ با عرض معذرت؛ بیشتر نوعی عوام فریبی است . در ضمن بر اساس منطق ایشان هر دستگاه دولتی میتواند خود راسا اقدام به استفاده از حسابهایی از این نوع بکند
 • کی هان IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  11 0
  خوب به مردم نشان دهید .... تا کی این سه قوه حرف میزنند...پس کو عمل درست و حسابیییییییییییییییی
 • بی نام IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  9 0
  باید به قوه قضائیه گفت "زدی ضربتی، ضربتی نوش کن" وقتی جناب آملی می فرمایند که بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی شما کمک کرده یا مثلاً در نهاد ریاست جمهوری چنین و چنان خرج میشود باید انتظار داشت که آقای روحانی هم اونطور جواب بدن اگرچه واقعاً اگر مملکت قانون داشته باشد و آن قانون هم به درستی اجرا شود قاعدتاً چنین لفاظی هایی از هر دو طرف نباید شنیده شود چرا که هیچ فایده ای به حال مردم و کشور ندارد و جز آنکه بذر نفاق و بی اعتمادی را بارور کند حاصل دیگری نخواهد داشت .... ما که فقط توکل به خدا میکنیم
 • بی نام IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  3 0
  چرا در جلسات خصوصی ؟؟؟؟؟؟