کوچه حسنی‌کیا؛ محل وداع مردم با آیت‌الله هاشمی /حاشیه نگاری خبرآنلاین از حال و هوای جماران

کوچه منتهی به بیمارستان و حسینیه جماران ساعاتی بعد از فوت آیت‌الله هاشمی مملو از جمعیت بود. مردم زیادی برای وداع با آیت الله هاشمی رفسنجانی به آنجا آمده بودند.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس مجمع تشخیص نظام به دنبال حمله قلبی و به طور ناگهانی جان خود را از دست داد. همین امر باعث شد که ترافیک شمال تهران، با سایر شب ها وضعیت متفاوتی داشته باشد. به سختی می شد از خیابان شریعتی به میدان قدس رسید. در همان دقایق اولیه انتشار خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، مردم بسیاری در اطراف بیمارستان شهدای تجریش جمع شده بودند.

بار ترافیکی به سمت دزاشیب و نیاوران و جماران ادامه داشت. پلیس ابتدای خیابان های یاسر و جماران را به روی ماشین ها بسته بود اما برخی اتومبیل ها با دور زدن سد پلیس از کوچه های اطراف وارد می شدند و در داخل خیابان های منتهی به حسینیه جماران با ترافیک سنگینی مواجه می شدند.

ترافیک انسانی بسیار سنگین تر از ترافیک ماشین ها بود. به سختی می شد وارد کوچه حسنی کیا شد. و از همان ابتدای خیابان صدای شعارهای مردم بلند بود و به گوش می رسید. شعارهایی همچون «هاشمی، هاشمی، راهت ادامه دارد» بیش از سایر شعارها به گوش می رسید. ما بین این شعارها صدای «الله اکبر» نیز طنین انداز می شد. و گاهی فردی با بیان «فاتحه، اخلاص، مع الصلوات» از مردم می خواست برای شادی روح هاشمی فاتحه بخوانند.

برای مدیریت فضا، نیروی انتظامی و سپاه همکاری داشتند. نیروهای سپاهی در میانه کوچه با تشکیل زنجیره انسانی سعی داشتند مردم را متوقف کنند چراکه در ادامه کوچه بار جمعیتی بسیار بالا بود. اما جمعی از حاضران با هل دادن زنجیره انسانی سپاه را شکستند و مردم ادامه مسیر دادند. در ادامه مسیر،‌ آنقدر بار جمعیت زیاد شده بود که به کلی امکان حرکت گرفته شده بود و برخی از حاضران بابت گرفتن نفس یا قلبشان شکایت می کردند.

گفته می شد خواسته شده که از حضور خبرنگارها جلوگیری شود اما شهروند خبرنگارهای فعالی در میان جمعیت حضور داشتند.

در میانه کوچه تنگ حسنی کیا،‌ آمبولانسی فعال بود تا در صورت حوادث احتمالی نقش ایفا کند.

حوالی ساعت 11 مسیر حرکت مردم حاضر در کوچه عوض شد و اکثریت جمعیت تصمیم به ترک محل گرفته بودند.در بین سخنان مردم حاضر در کوچه حسنی کیا، بیش از هر چیز سوال درباره تعطیلی روزهای آتی به گوش می رسید. 

29213

 

 

کد خبر 621340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =