مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: پارک‌های موضوعی با رویکردهای مختلف و عناوین خاص و تخصصی می توانند بخش مهمی از نیازهای شهروندان در زمینه فضای سبز را تحقق بخشند.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، محمدحسین حسن زاده به ضرورت ایجاد پارک های موضوعی در مناطق مختلف تبریز تاکید و اظهار کرد: امروزه ساخت و ایجاد فضاهای سبز و پارکها دیگر به مانند شیوه های قدیمی نیست و متدهای جدید نیازمند تغییر نگرش در طراحی آنها است.
وی افزود: پارک‌های موضوعی با رویکردهای مختلف و عناوین خاص و تخصصی می توانند بخش مهمی از نیازهای شهروندان در زمینه فضای سبز را تحقق بخشند.
وی از پارک موزه شمیم پایداری به عنوان یکی از بهترین مثال ها در این مورد اشاره کرد و گفت: این پارک با موضوع دفاع مقدس می تواند باعث جذب هر چه بیشتر گردشگران و شهروندان باشد.
به گفته ی مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، هر پارکی می تواند دارای موضوعی خاص باشد که در بطن فضای سبز گنجانده شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه طی سال های اخیر با بهره گیری از اصول و فنون و بکار بستن نگاه تخصصی در حوزه فضای سبز، همواره سعی داشته ایم فضای سبز تبریز را از حالت بی برنامه ریزی خارج ساخته و با نگاه دقیق و توجه به نیازهای روز در هر منطقه از شهر گسترش دهیم.

46

کد خبر 621680

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =