مهر نوشت: «عبدالعزیز بوتفلیقه» از مواضع شجاعانه و نقش چشمگیر آیت الله هاشمی رفسنجانی در حفظ همبستگی امت اسلامی تمجید کرد.

به گزارش خبرگزاری الجزایر، «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور این کشور  با ارسال پیامی به «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

رئیس جمهور الجزایر در این پیام از مواضع شجاعانه و نقش چشمگیر آیت الله رفسنجانی در راه حفظ همبستگی امت اسلامی تمجید کرده و گفت: با نهایت تاسف خبر درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری اسبق و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران را دریافت کردم.

در ادامه این پیام آمده است: از جانب خود و مردم الجزایر به جنابعالی تسلیت می گویم و تسلیت من را به مردم برادر ایران و خانواده فقید مرحوم ابلاغ نمایید.

رئیس جمهور الجزایر همچنین در پیام تسلیت خود اعلام کرد: با درگذشت آیت الله اکبر رفسنجانی جمهوری اسلامی ایران یکی از فرزندان صالحش را که زندگی خود را وقف خدمت بی وقفه نموده اند و بدون خستگی از کشورشان در تمام شرایط و مشکلات پیش رو دفاع کردند، از دست داد.

بوتفلیقه افزود: تاریخ بر مواضع شجاعانه و نقش چشمگیر وی در راه حفظ همبستگی امت اسلامی که موجب تقویت استحکام و جایگاه آن در نزد ملت ها و موجب رفاه و شکوفایی مسلمانان است، شهادت خواهد داد.

بوتفلیقه همچنین در این پیام تسلیت برای آیت الله هاشمی رحمت واسعه طلب نموده و با تسلیت به مردم ایران، خانواده و بستگان ایشان برای آنها صبر جزیل مسئلت کرده است.

52311

کد خبر 621816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =