سحنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حادثه ریزش خیابان ولی عصر (عج) در تقاطع میدان منیریه، گفت: وقوع حوادث این چنینی در شهر تهران بر ضرورت شکل گیری مدیریت واحد شهری دلالت دارد.

 به گزارش  ایرنا، "خسرو دانشجو" در پایان دویست و هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر تهران که به صورت غیرعلنی برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: در جلسه امروز حادثه ریزش خیابان در میدان منیریه در حین احداث ایستگاه مترو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در این جلسه از شهردار تهران و مدیر عامل شرکت راه آهن شهری به منظور ارایه توضیحات دعوت شده بود، افزود: توضیحات شهردار تهران و مدیر عامل شرکت راه آهن شهری بیشتر دال بر این بود که دلیل ریزش خیابان نشت لوله های آب بوده است.
دانشجو اضافه کرد: طبق اظهارات آنها، نشت آب و گاز و بی‌توجهی نسبت به آن، زمینه نشست خیابان را فراهم کرد، چرا که حجم خاک به دلیل ریز دانه بودن شسته شده و موجب بروز این حادثه شده است.
وی گفت: جدا از صحت و سقم این توضیحات، اعضای شورای شهر تهران تاکید داشتند که دستگاه‌های اجرایی و متولی مربوط به خدمات عمومی نباید نسبت به چنین حوادث و زمینه‌های بروز آن ، بی توجه باشند.
سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: قطعا چنین مسایلی با زندگی روزمره مردم در ارتباط است و می‌طلبد که مسوولان هماهنگی بیشتری در این امور داشته باشند.
وی همچنین به اظهارات مدیر عامل متروی تهران اشاره کرد و گفت: آقای هاشمی در این جلسه تاکید داشت که بارها نسبت به نشست این محدوده و احتمال خطر برای ساکنان به سازمان آب و گاز به صورت کتبی هشدار داده است اما آنها توجهی نکرده اند.
دانشجو با اشاره به مصوبه‌ قدیمی تشکیل شورای هماهنگی مسوولان مربوط به حوزه‌های شهری، گفت: اصلاحیه قانون مربوط به این شورا در سال 59 انجام شد و در قانون شهرداری‌ها نیز اضافه شده است.
وی ادامه داد: بر این اساس، شهردار یا قائم مقام وی، معاون سازمان برنامه و بودجه، مدیر عامل‌های سازمان‌های آب و برق منطقه‌ای، مخابرات، گاز و رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مترو عضو این شورا هستند.
دانشجو افزود: طبق اظهارات شهردار تهران در سال‌های گذشته به دلیل بی‌توجهی مسوولان به اهمیت تشکیل جلسه این شورا، کارشناسان رده پایین در این جلسه حاضر می‌شدند و این جلسه کارایی لازم را نداشته و سال‌هاست که تشکیل نمی‌شود.
وی با اشاره به اهمیت تشکیل چنین جلساتی برای مدیریت واحد شهری، خاطرنشان کرد: اعضای شورا بر تشکیل دوباره جلسه و هماهنگی بین مسوولان تاکید کردند.
دانشجو با اشاره به اظهارات مدیر عامل متروی تهران، تصریح کرد: آقای هاشمی مدعی است که چندین بار در نامه‌های کتبی احتمال ریزش و نشست خیابان در این محدوده را به کسبه و مسوولان مربوطه هشدار داده‌اند، اما توجهی صورت نگرفته است و حتی شرکت مترو یکی از ساختمان‌های واقع در میدان را نیز به دلیل احتمال ریزش تخلیه و تملک کرده است.
وی با تاکید بر اینکه تا زمان تحقق مدیریت واحد شهری ، وقوع چنین اتفاقاتی باز هم احتمال دارد، اضافه کرد: اینکه مدیر ارشد مدیریت واحد شهری چه کسی باشد، مهم نیست و ما اصراری به ریاست شهردار تهران بر مدیریت واحد شهری نداریم.
وی خاطر نشان کرد: شرکت مترو مدعی است که موضوع نشت آب در محل ریزش را بارها به صورت کتبی به شرکت آب اعلام کرده است و سازمان آب نیز تاکید دارد که علت و شکست لوله آب عملیات تونل سازی مترو است .

کد خبر 62190

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =