ایرنا نوشت: نایب رییس پارلمان عراق روز سه شنبه از جزییات یک جلسه خصوصی با رییس فقید تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران سخن گفت؛ سخنی که می گوید از آن درس گرفته است.

شیخ 'همام حمودی' که از اعضای برجسته مجلس اعلای اسلامی عراق است در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت که در یکی از جلسات خصوصی که با آیت الله هاشمی رفسنجانی داشتم، ایشان تصریح کردند که 'به رغم اختلاف نظری که در پاره ای امور با مقام معظم رهبری دارم، اما مطیع ایشان هستم و خود را وفادار به رهبری می دانم.'

شیخ الحمودی با ذکر این خاطره تاکید کرد که این سخن، درس بزرگی از یک شخصیتی است که مملو از حکمت است و نشان می دهد که در مرحله ای که کشور در شرایط حساس قرار دارد، باید همه پایبند و متمسک به رهبر باشند و در کشور وحدت تصمیم گیری وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد که شخصا، این اخلاق 'اطاعت از رهبری' را از آیت الله هاشمی رفسنجانی فرا گرفتم، چه اینکه ایشان مردی با تجربه، دانشمند و شایسته بودند و جزو معدود کسانی هستند که در طول مراحل انقلاب اسلامی در کنار امام راحل (ره) بودند و بعد از آن، تا آخر حیات پربرکت شان، یار وفادار رهبر معظم انقلاب باقی ماندند.

شیخ همام حمودی از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از مفاخر جهان اسلام یاد کرد و گفت: نه تنها ایران بلکه جهان اسلام یکی از مفاخر بزرگ خود را از دست داد، مردی که در زمینه مبارزه، علم و دانش، حکمت و تجربه بلند در پست های کلان کشوری اعم از رییس مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری و همه مراحل انقلاب اسلامی، شخصیت ممتازی به شمار می روند.

شیخ همام حمودی درباره نگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی به آینده عراق افزود که ایشان به شدت به آینده عراق امیدوار و بسیار حساس بودند که تجربه نظام جدید حاکم بر عراق با موفقیت همراه باشد و همواره بر وحدت مردم عراق توصیه می کردند.

به گفته وی، آیت الله هاشمی رفسنجانی به جزییات امور عراق اهتمام ویژه می داشتند و همواره می خواستند با مسوولان عراقی که به ایران سفر می کنند، دیدار کنند و مسوولان عراقی نیز همواره می خواستند ایشان را زیارت کنند تا از تجربه، حکمت و تجربه بلند ایشان بهره ببرند.

52311

کد خبر 622110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • بدون نام ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
    0 1
    سيستم كشور ما بگونه اي كه خود به خود رياكار و متملق پرورش ميده ازدم مردم رو چابلوس كردند اما شما انصافا بدت هم نمياد